Liczba użytkowników Polygon uległa zwiększeniu o 75 tysięcy

19 maja 2021

Polygon, wiodąca platforma do skalowania Ethereum i rozwoju infrastruktury, przyciągnęła 75 tysięcy nowych użytkowników w ciągu ostatnich siedmiu dni, co wskazuje na rosnące zapotrzebowanie na zdecentralizowane aplikacje warstwy drugiej.

Dane, udostępnione dzięki uprzejmości DappRadar, pokazują, że za wzrost odpowiadało 20 najpopularniejszych zdecentralizowanych aplikacji Polygon (DApps). W tym przypadku nowi użytkownicy odnoszą się do aktywnych portfeli współpracujących z Polygon DApps. Napływ nowych użytkowników przyniósł prawie 1 miliard dolarów wolumenu.

W ciągu ostatnich czterech tygodni liczba Polygon DApps śledzonych przez DappRadar wzrosła do 93 z 61. Czterdzieści sześć z tych DApps znajduje się w zdecentralizowanej przestrzeni finansowej lub DeFi. Wzrost DeFi pomógł zwiększyć udział rynku kryptowalut w globalnej podaży pieniądza powyżej 2 proc.

Co ciekawe, ponieważ większość dappsów DeFi jest zbudowanych w oparciu o projekt open-source, programiści Polygon dapp po prostu kopiują popularne aplikacje na Polygon i inne sieci, takie jak BSC i Ethereum – mówi Ian Kane, starszy specjalista ds. treści i relacji z mediami w DappRadar. Zdaniem Kane’a, więcej użytkowników przybywa do Polygon, ponieważ oferuje „tańsze i szybsze przejścia” niż jego konkurenci z Ethereum.

Firma Polygon, wcześniej znana jako Matic, znalazła się w ostatnio w centrum uwagi mediów. Zdecentralizowany protokół finansowy mStable został uruchomiony w łańcuchu Polygon pod koniec kwietnia 2021 r., oferując kolejny przypadek użycia DeFi. Z kolei zdecentralizowany agregator wymiany 1inch Network ogłosił niedawno, że rozszerzył się na Polygon.

Natywny token firmy Polygon, MATIC, był jedną z niewielu kryptowalut, które w 17 maja 2021 r. zgłosiły zyski. Według Coinecko, wartość MATIC wzrosła w ciągu dnia o 5,7% do 1,66 dolarów, zyskując ponad 71% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Polygon to protokół i platforma do budowania i łączenia sieci blockchain kompatybilnych z Ethereum. Agregacja skalowalnych rozwiązań w Ethereum obsługujących wielołańcuchowy ekosystem Ethereum.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0