Liczba użytkowników Polygon uległa zwiększeniu o 75 tysięcy

Polygon, wiodąca platforma do skalowania Ethereum i rozwoju infrastruktury, przyciągnęła 75 tysięcy nowych użytkowników w ciągu ostatnich siedmiu dni, co wskazuje na rosnące zapotrzebowanie na zdecentralizowane aplikacje warstwy drugiej.

Dane, udostępnione dzięki uprzejmości DappRadar, pokazują, że za wzrost odpowiadało 20 najpopularniejszych zdecentralizowanych aplikacji Polygon (DApps). W tym przypadku nowi użytkownicy odnoszą się do aktywnych portfeli współpracujących z Polygon DApps. Napływ nowych użytkowników przyniósł prawie 1 miliard dolarów wolumenu.

W ciągu ostatnich czterech tygodni liczba Polygon DApps śledzonych przez DappRadar wzrosła do 93 z 61. Czterdzieści sześć z tych DApps znajduje się w zdecentralizowanej przestrzeni finansowej lub DeFi. Wzrost DeFi pomógł zwiększyć udział rynku kryptowalut w globalnej podaży pieniądza powyżej 2 proc.

Co ciekawe, ponieważ większość dappsów DeFi jest zbudowanych w oparciu o projekt open-source, programiści Polygon dapp po prostu kopiują popularne aplikacje na Polygon i inne sieci, takie jak BSC i Ethereum – mówi Ian Kane, starszy specjalista ds. treści i relacji z mediami w DappRadar. Zdaniem Kane’a, więcej użytkowników przybywa do Polygon, ponieważ oferuje „tańsze i szybsze przejścia” niż jego konkurenci z Ethereum.

Firma Polygon, wcześniej znana jako Matic, znalazła się w ostatnio w centrum uwagi mediów. Zdecentralizowany protokół finansowy mStable został uruchomiony w łańcuchu Polygon pod koniec kwietnia 2021 r., oferując kolejny przypadek użycia DeFi. Z kolei zdecentralizowany agregator wymiany 1inch Network ogłosił niedawno, że rozszerzył się na Polygon.

Natywny token firmy Polygon, MATIC, był jedną z niewielu kryptowalut, które w 17 maja 2021 r. zgłosiły zyski. Według Coinecko, wartość MATIC wzrosła w ciągu dnia o 5,7% do 1,66 dolarów, zyskując ponad 71% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Polygon to protokół i platforma do budowania i łączenia sieci blockchain kompatybilnych z Ethereum. Agregacja skalowalnych rozwiązań w Ethereum obsługujących wielołańcuchowy ekosystem Ethereum.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0