Wykorzystanie energii odnawialnej może pomóc górnikom BTC

16 maja 2021

Energia zużywana przez wydobycie – proces, który utrzymuje działanie łańcucha blokowego Bitcoin – jest w ostatnich tygodniach coraz bardziej popularnym tematem dyskusji.

14 maja 2021 r. CNBC wyemitowało wywiad z dyrektorem generalnym SUKU Yonathanem Lapchikiem, który przedstawił swoją opinię na temat wydobywania bitcoinów w odniesieniu do energii odnawialnej. Jak zauważył prowadzący program, swego czasu Lapchik twierdził, że 75% wydobycia bitcoinów pochodzi z energii odnawialnej.

– Uważamy, że 75% to rzeczywista liczba – przyznał Lapchik. – Górnicy są naprawdę zmotywowani do korzystania z energii odnawialnej – dodał. Podczas rozmowy odniósł się on również do stanowiska szefa firmy Tesla, niedawno ogłosił, że kierowane przez niego przedsiębiorsrwo nie będzie już akceptowało Bitcoinów jako formy płatności za dokonywane zakupy. – To zaskakujące, że Elon nie wziął tego pod uwagę przed wejściem w kosmos, zanim zaakceptował Bitcoin jako mechanizm płatności dla Tesli – powiedział Lapchik.

W swoich wcześniejszych wypowiedziach Lapchik wyrażał opinię, że zdecentralizowane finanse mogą potencjalnie zakłócić lub nawet zastąpić niektóre części tradycyjnych finansów, opierając się na trzech głównych elementach:
te, które mają najmniejszą wartość dla konsumenta, te, które mają największe problemy z użytkownikami oraz
te, do których najtrudniej jest uzyskać dostęp. Biorąc to pod uwagę, aby konkurować ze scentralizowanymi finansami, a co ważniejsze, aby znaleźć swoje miejsce wśród większej liczby użytkowników, Lapchik uważa, że ​​DeFi musi również skupić się na ulepszeniu trzech kluczowych funkcji. Jego zdaniem zdecentralizowane finanse powinny być rentownym i zrównoważonym sektorem pod względem strategii. W szczególności wspomniał o efekcie bańki i ogromnym napływie funduszy skierowanych w stronę protokołów DeFi, zanim inwestorzy w końcu powrócili do bezpiecznych przystani, takich jak Bitcoin.

Yonathan Lapchik jest specjalistą w dziedzinie technologii blockchain z dużym doświadczeniem biznesowym i technologicznym. Obecnie jest dyrektorem generalnym SUKU, ekosystemu łańcucha dostaw jako usługi, który wykorzystuje protokoły zdecentralizowanych finansów (DeFi) i NFT, aby zapewnić przejrzystość w łańcuchach dostaw. Lapchik ma ponad 16-letnie doświadczenie w pomaganiu klientom z listy Fortune 500 w transformacjach cyfrowych, fuzjach i przejęciach, strategii technologicznej i wdrażaniu produktów, pracując dla TATA Consultancy Services i Deloitte. Przed dołączeniem do SUKU pełnił funkcję kierownika produktu w amerykańskim laboratorium Blockchain firmy Deloitte, koncentrując się na opracowywaniu prototypów opartych na technologii blockchain i rozwiązań dla przedsiębiorstw.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0