Wykorzystanie energii odnawialnej może pomóc górnikom BTC

Energia zużywana przez wydobycie – proces, który utrzymuje działanie łańcucha blokowego Bitcoin – jest w ostatnich tygodniach coraz bardziej popularnym tematem dyskusji.

14 maja 2021 r. CNBC wyemitowało wywiad z dyrektorem generalnym SUKU Yonathanem Lapchikiem, który przedstawił swoją opinię na temat wydobywania bitcoinów w odniesieniu do energii odnawialnej. Jak zauważył prowadzący program, swego czasu Lapchik twierdził, że 75% wydobycia bitcoinów pochodzi z energii odnawialnej.

– Uważamy, że 75% to rzeczywista liczba – przyznał Lapchik. – Górnicy są naprawdę zmotywowani do korzystania z energii odnawialnej – dodał. Podczas rozmowy odniósł się on również do stanowiska szefa firmy Tesla, niedawno ogłosił, że kierowane przez niego przedsiębiorsrwo nie będzie już akceptowało Bitcoinów jako formy płatności za dokonywane zakupy. – To zaskakujące, że Elon nie wziął tego pod uwagę przed wejściem w kosmos, zanim zaakceptował Bitcoin jako mechanizm płatności dla Tesli – powiedział Lapchik.

W swoich wcześniejszych wypowiedziach Lapchik wyrażał opinię, że zdecentralizowane finanse mogą potencjalnie zakłócić lub nawet zastąpić niektóre części tradycyjnych finansów, opierając się na trzech głównych elementach:
te, które mają najmniejszą wartość dla konsumenta, te, które mają największe problemy z użytkownikami oraz
te, do których najtrudniej jest uzyskać dostęp. Biorąc to pod uwagę, aby konkurować ze scentralizowanymi finansami, a co ważniejsze, aby znaleźć swoje miejsce wśród większej liczby użytkowników, Lapchik uważa, że ​​DeFi musi również skupić się na ulepszeniu trzech kluczowych funkcji. Jego zdaniem zdecentralizowane finanse powinny być rentownym i zrównoważonym sektorem pod względem strategii. W szczególności wspomniał o efekcie bańki i ogromnym napływie funduszy skierowanych w stronę protokołów DeFi, zanim inwestorzy w końcu powrócili do bezpiecznych przystani, takich jak Bitcoin.

Yonathan Lapchik jest specjalistą w dziedzinie technologii blockchain z dużym doświadczeniem biznesowym i technologicznym. Obecnie jest dyrektorem generalnym SUKU, ekosystemu łańcucha dostaw jako usługi, który wykorzystuje protokoły zdecentralizowanych finansów (DeFi) i NFT, aby zapewnić przejrzystość w łańcuchach dostaw. Lapchik ma ponad 16-letnie doświadczenie w pomaganiu klientom z listy Fortune 500 w transformacjach cyfrowych, fuzjach i przejęciach, strategii technologicznej i wdrażaniu produktów, pracując dla TATA Consultancy Services i Deloitte. Przed dołączeniem do SUKU pełnił funkcję kierownika produktu w amerykańskim laboratorium Blockchain firmy Deloitte, koncentrując się na opracowywaniu prototypów opartych na technologii blockchain i rozwiązań dla przedsiębiorstw.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0