Magic Eden zwróci użytkownikom pieniądze

8 stycznia 2023

Rynek tokenów niezbywalnych zobowiązał się do zwrotu pieniędzy wszystkim użytkownikom, którzy zostali oszukani na zakup fałszywych NFT na swojej stronie internetowej w wyniku błędu.

W oświadczeniu z 4 stycznia 2023 r. firma Magic Eden poinformowała, że błąd w nowo wdrożonym „indekserze aktywności” dla jej narzędzi Snappy Marketplace i Pro Trade zasadniczo pozwolił fałszywym NFT ominąć weryfikację i znaleźć się na liście obok prawdziwych kolekcji NFT.  Exploit doprowadził do sprzedania 25 fałszywych NFT w czterech kolekcjach. Dwa z projektów były wysokopłatnymi i popularnymi kolekcjami opartymi na Solanie, ABC i y00ts.

Platforma NFT poinformowała, że naprawiła problem poprzez tymczasowe wyłączenie obu narzędzi i wyeliminowanie „punktów wejścia”, które pozwoliły na przedostanie się niezweryfikowanych NFT. Poprosiła również użytkowników o wykonanie „twardego odświeżenia”, aby upewnić się, że niezweryfikowane listy nie wyświetlają się już na sesji przeglądarki i zamknąć zakup niezweryfikowanych NFT jako środek ostrożności. „Magic Eden jest bezpieczny dla handlu i zwrócimy pieniądze wszystkim użytkownikom, którzy omyłkowo kupili niezweryfikowane NFT specjalnie z powodu tego problemu” – napisano w komunikacie.

Magic Eden po raz pierwszy poinformowało o fałszywych NFT w poście na Twitterze 4 stycznia 2023 r., powołując się na raporty społeczności, że ludzie byli w stanie kupić fałszywe ABC NFT. W tym czasie firma dodała warstwy weryfikacji w celu rozwiązania problemu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0