Magic Eden zwróci użytkownikom pieniądze

Rynek tokenów niezbywalnych zobowiązał się do zwrotu pieniędzy wszystkim użytkownikom, którzy zostali oszukani na zakup fałszywych NFT na swojej stronie internetowej w wyniku błędu.

W oświadczeniu z 4 stycznia 2023 r. firma Magic Eden poinformowała, że błąd w nowo wdrożonym „indekserze aktywności” dla jej narzędzi Snappy Marketplace i Pro Trade zasadniczo pozwolił fałszywym NFT ominąć weryfikację i znaleźć się na liście obok prawdziwych kolekcji NFT.  Exploit doprowadził do sprzedania 25 fałszywych NFT w czterech kolekcjach. Dwa z projektów były wysokopłatnymi i popularnymi kolekcjami opartymi na Solanie, ABC i y00ts.

Platforma NFT poinformowała, że naprawiła problem poprzez tymczasowe wyłączenie obu narzędzi i wyeliminowanie „punktów wejścia”, które pozwoliły na przedostanie się niezweryfikowanych NFT. Poprosiła również użytkowników o wykonanie „twardego odświeżenia”, aby upewnić się, że niezweryfikowane listy nie wyświetlają się już na sesji przeglądarki i zamknąć zakup niezweryfikowanych NFT jako środek ostrożności. „Magic Eden jest bezpieczny dla handlu i zwrócimy pieniądze wszystkim użytkownikom, którzy omyłkowo kupili niezweryfikowane NFT specjalnie z powodu tego problemu” – napisano w komunikacie.

Magic Eden po raz pierwszy poinformowało o fałszywych NFT w poście na Twitterze 4 stycznia 2023 r., powołując się na raporty społeczności, że ludzie byli w stanie kupić fałszywe ABC NFT. W tym czasie firma dodała warstwy weryfikacji w celu rozwiązania problemu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0