Coinbase zgadza się na ugodę ze stanem Nowy Jork

Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork osiągnął porozumienie z Coinbase po dochodzeniu dotyczącym programu zgodności giełdy kryptowalutowej.

Podmiot poinformował, że Coinbase zapłaci 50 milionów dolarów grzywny w odpowiedzi na naruszenia nowojorskich przepisów dotyczących usług finansowych i bankowości, a także zainwestuje 50 milionów dolarów w celu poprawy swojego programu zgodności. Według regulatora finansowego, giełda kryptowalut miała wiele braków zgodności związanych z wymogami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Wcześniej Departament zgłosił problemy z procesem Coinbase dotyczącym onboardingu użytkowników i monitorowania transakcji. “Coinbase przyznało się do swoich uchybień w tym zakresie wobec Departamentu” – poinformował podmiot. „Ponadto niektóre z tych problemów były znane Coinbase od co najmniej 2018 roku, zasygnalizowane poprzez zarówno wewnętrzne oceny, jak i zewnętrzne przeglądy, w tym badania przeprowadzone przez Departament. Chociaż Coinbase pracował nad poprawą tych problemów, jego postępy były powolne: postęp w niektórych obszarach nie nastąpił do niedawna, a prace pozostają nierozstrzygnięte do chwili obecnej” – napisano w komunikacie.

Nowojorscy regulatorzy poinformowali, że Coinbase pozwoliło klientom na otwarcie kont bez przeprowadzenia wystarczającego sprawdzenia tła – co stanowiło naruszenie wymogów AML w ramach stanowego systemu licencjonowania. Według regulatora, wzrost liczby użytkowników na giełdzie kryptowalutowej przyczynił się do „nie nadążania” z monitorowaniem podejrzanych transakcji, powołując się na zaległości w liczbie ponad 100 tys. alertów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0