Coinbase zgadza się na ugodę ze stanem Nowy Jork

8 stycznia 2023

Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork osiągnął porozumienie z Coinbase po dochodzeniu dotyczącym programu zgodności giełdy kryptowalutowej.

Podmiot poinformował, że Coinbase zapłaci 50 milionów dolarów grzywny w odpowiedzi na naruszenia nowojorskich przepisów dotyczących usług finansowych i bankowości, a także zainwestuje 50 milionów dolarów w celu poprawy swojego programu zgodności. Według regulatora finansowego, giełda kryptowalut miała wiele braków zgodności związanych z wymogami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Wcześniej Departament zgłosił problemy z procesem Coinbase dotyczącym onboardingu użytkowników i monitorowania transakcji. “Coinbase przyznało się do swoich uchybień w tym zakresie wobec Departamentu” – poinformował podmiot. „Ponadto niektóre z tych problemów były znane Coinbase od co najmniej 2018 roku, zasygnalizowane poprzez zarówno wewnętrzne oceny, jak i zewnętrzne przeglądy, w tym badania przeprowadzone przez Departament. Chociaż Coinbase pracował nad poprawą tych problemów, jego postępy były powolne: postęp w niektórych obszarach nie nastąpił do niedawna, a prace pozostają nierozstrzygnięte do chwili obecnej” – napisano w komunikacie.

Nowojorscy regulatorzy poinformowali, że Coinbase pozwoliło klientom na otwarcie kont bez przeprowadzenia wystarczającego sprawdzenia tła – co stanowiło naruszenie wymogów AML w ramach stanowego systemu licencjonowania. Według regulatora, wzrost liczby użytkowników na giełdzie kryptowalutowej przyczynił się do „nie nadążania” z monitorowaniem podejrzanych transakcji, powołując się na zaległości w liczbie ponad 100 tys. alertów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0