Juno zaleciło swoim użytkownikom wycofanie swoich funduszy z platformy

12 stycznia 2023

Dostawca rozwiązań Fiat-to-crypto on-ramp wezwał swoich użytkowników do sprzedaży lub samodzielnego przechowywania kryptowalut na swojej platformie, powołując się na niepewność co do swojego partnera kryptowalutowego, firmy Wyre.

W tweecie opublikowanym 4 stycznia 2023 roku platforma wyjaśniła, że nie trzyma żadnej z kryptowalut swoich klientów i polega na swoim partnerze kryptowalutowym dla tych usług. „Ze względu na niepewność co do naszego partnera kryptowalutowego, podjęliśmy działania zapobiegawcze w interesie naszych klientów” – napisano.

Wyre to firma świadcząca usługi pieniężne w Stanach Zjednoczonych. W ostatnim czasie dyrektor generalny przedsiębiorstwa, Ioannis Giannaros, powiedział pracownikom, że firma „będzie musiała zmienić strategię działania w ciągu najbliższych kilku tygodni”. W jednym z e-maili Giannaros napisał, że firma nadal działa, ale będzie ostrożnie planować swoje następne kroki.

Tymczasem Juno poinformowało, że w dalszym ciągu jest w posiadaniu 1,25 miliona dolarów aktywów kryptowalutowych przechowywanych na platformie i kontaktuje się ze swoimi klientami, aby zachęcić ich do samodzielnego przechowywania swoich udziałów

Inne zabezpieczenia dla użytkowników stosowane przez Juno obejmują tymczasowe wyłączenie kupowania kryptowalut na swojej platformie i konwersję stablecoinów na dolary amerykańskie na kontach rządowych użytkowników, które są ubezpieczone do kwoty 250 tys. dolarów za pośrednictwem banku partnerskiego firmy. Przedsiębiorstwo zwiększyło również dzienne limity wypłat pięciokrotnie dla wszystkich posiadaczy konta „metalowego”, jego najwyższego konta tier.

Przestawiciele Juno zapowiedzieli, że planują przejście do nowego partnera kryptowalutowego, ale nie ujawnili jeszcze jaki to partner i kiedy przejście zostanie sfinalizowane. Wiadomo też, że przedsiębiorstwo pracuje nad ponownym uruchomieniem kupna i depozytów kryptowalut.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0