MasterCard ogłasza obsługę kryptowalut w swojej sieci

11 lutego 2021

Firma umożliwi prawie miliardowi użytkowników wydawanie kryptowalut u ponad 30 milionów sprzedawców.

MasterCard uważa, że działanie to może otworzyć handlowców na nowych klientów i zbudować lojalność z istniejącymi klientami, którzy już migrują do zasobów cyfrowych w porównaniu z tradycyjnymi opcjami fiducjarnymi. „Chodzi o wybór. MasterCard nie jest tutaj, aby polecać rozpoczęcie korzystania z kryptowalut. Jesteśmy tutaj by umożliwić klientom, sprzedawcom i firmom przenoszenie wartości cyfrowej” – napisano w komunikacie.

Globalny gigant płatniczy planuje obsługiwać stablecoiny ze względu na ich „niezawodność i bezpieczeństwo”, odmówił jednak podania nazwy jakichkolwiek konkretnych kryptowalut, które zintegruje.

MasterCard proponuje cztery podstawowe kryteria, według których będzie oceniać potencjalne aktywa: solidną ochronę konsumentów, w tym prywatność i bezpieczeństwo konsumentów, ścisłą zgodność z KYC, przestrzeganie lokalnych przepisów i regulacji oraz stabilność. Firma zaznaczyła również, że „aktywnie współpracuje z kilkoma głównymi bankami centralnymi na całym świecie” oraz wspiera inicjatywy banków centralnych w zakresie cyfrowej waluty, czyli CBDC.

W 2020 roku firma udostępniła narzędzie „wirtualnej piaskownicy”, aby zademonstrować, w jaki sposób można wykorzystać CBDC do rozliczania zakupów konsumenckich za pomocą infrastruktury MasterCard.

W oświadczeniu MasterCard odnotowano również rosnące zapotrzebowanie na zasoby cyfrowe wśród jej klientów, zwracając uwagę, że wielu użytkowników kupuje aktywa kryptograficzne za pomocą kart MasterCard w związku z obecną hossą. „Zasoby cyfrowe stają się coraz ważniejszą częścią świata płatności” – podsumowała firma. „Jesteśmy tutaj, aby umożliwić klientom, sprzedawcom i firmom przenoszenie wartości cyfrowej – tradycyjnej lub kryptograficznej – w dowolny sposób. To powinien być Twój wybór, to Twoje pieniądze” – oznajmiła.

Firma MasterCard poświęciła już znaczne zasoby na badanie technologii rozproszonych rejestrów, przy czym firma posiada obecnie 89 patentów na łańcuch bloków, podczas gdy kolejne 285 wniosków jest w toku. Dostawca płatności od jakiegoś czasu zajmuje się płatnościami kryptograficznymi, współpracując z Wirex i BitPay w celu tworzenia kart kryptograficznych, chociaż żadne kryptowaluty nie były jeszcze przenoszone przez sieć MasterCard.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0