Morgan Stanley uruchamia zespół badawczy ds. kryptowalut

15 września 2021

Jeden z największych banków w Stanach Zjednoczonych, tworzy nowy dział badawczy zajmujący się kryptowalutami.

Megabank z Wall Street wyznaczył Sheenę Shah na głównego analityka kryptowalut dla swojego dedykowanego zespołu badawczego ds. kryptowalut. Wcześniej Shah pracowała przez ponad osiem lat jako główny strateg walutowy Morgan Stanley zajmujący się walutami G10 oraz uczestniczyła w pracach badawczych banku związanych z kryptowalutami.

zajmując nowe stanowisko pracy Shah skupi się na analizie wpływu kryptowalut na akcje i inwestycje o stałym dochodzie, takie jak obligacje skarbowe i korporacyjne. Ogłaszając tę ​​wiadomość w notatce dla pracowników, kierownictwo Morgan Stanley podkreśliło, że uruchomienie dedykowanego zespołu badawczego ds. kryptowalut „pozostaje w uznaniu rosnącego znaczenia kryptowalut i innych aktywów cyfrowych na światowych rynkach”.

Morgan Stanley & Co. to jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie. Działa jako doradca finansowy dla największych firm, rządów oraz instytucji finansowych. Jego główna siedziba znajduje się w Nowym Jorku na Manhattanie. Firma działa w 37 krajach na całym świecie i zarządza aktywami o wartości ponad 779 miliardów dolarów. Jest liderem w zakresie bankowości inwestycyjnej oraz usługach dla klientów biznesowych. Od września 2020 do września 2021 r. ciągu ostatniego roku firma aktywnie angażowała się w aktywa cyfrowe, stale zwiększając swoją bezpośrednią ekspozycję na Bitcoin (BTC) za pośrednictwem kilku funduszy inwestycyjnych Grayscale Investments. W marcu Morgan Stanley podobno wprowadził narzędzie do inwestowania w Bitcoin dla klientów-milionerów.

Tymczasem tradycyjny przemysł finansowy nadal pogrąża się w kryptowalutach pośród parabolicznego wzrostu rynku kryptowalut. Całkowita wartość rynkowa wszystkich kryptowalut wzrosła w ciągu ostatniego roku o ponad 1 bilion dolarów, skacząc z około 350 miliardów dolarów rok temu do 2,1 biliona dolarów w połowie września 2021 r. W ostatnim czasie główne amerykańskie banki pospieszyły ostatnio z utworzeniem jednostek związanych z kryptowalutami, a Bank of America utworzył w lipcu 2021 r. dział badań kryptograficznych. State Street, drugi najstarszy nieprzerwanie działający bank w USA, ogłosił wcześniej uruchomienie dedykowanego działu finansów cyfrowych. Megabanki z Wall Street JPMorgan i Goldman Sachs Group również uruchomiły w 2021 roku usługi handlu kryptowalutami.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0