Meitu kupuje bitcoiny i ethereum za 40 milionów dolarów

9 marca 2021

Chińska firma, która tworzy aplikację do edycji zdjęć, kupiła Ether o wartości 22,1 miliona dolarów i Bitcoin o wartości 17,9 miliona dolarów.

Meitu której hitowa aplikacja do edycji zdjęć może pochwalić się 456 milionami użytkowników – podąża za Teslą i Square w kupowaniu bitcoinów. Jednak chiński producent aplikacji wydaje się być pierwszą dużą firmą, która kupuje Ether, kryptowalutę działającą na łańcuchu blokowym Ethereum. Firma stwierdziła, że ​​kryptowaluty zapewniają „dywersyfikację w zakresie przechowywania gotówki” i powiedziała, że ​​mogą uruchamiać aplikacje oparte na łańcuchu bloków.

Meitu to pierwsza spółka notowana na giełdzie w Hongkongu, która dokonała tak dużego posunięcia. Przedstawiciele firmy są zdania, że branża jest wciąż na wczesnym etapie, porównując ją do boomu mobile z 2005 roku.

Ethereum to łańcuch bloków typu open source, który umożliwia programistom tworzenie na jego podstawie aplikacji. Ether kryptowaluty może być używany do płacenia lub interakcji z usługami zbudowanymi na bazie sieci Ethereum. Są one często nazywane zdecentralizowanymi aplikacjami lub dApps.

Meitu poinformowało w oświadczeniu, że „technologia blockchain może zmienić zarówno istniejącą branżę finansową, jak i technologiczną, podobnie do sposobu, w jaki mobilny internet zmienił PC i wiele innych branż działających offline”. „Zarząd uważa, że ​​kryptowaluty mają wystarczająco dużo miejsca na wzrost wartości, a alokacja części swojego skarbu w kryptowalutach może również służyć jako dywersyfikacja w celu trzymania gotówki (która podlega presji deprecjacyjnej z powodu agresywnego wzrostu podaży pieniądza przez banki centralne na całym świecie) w zarządzanie środkami finansowymi. Ten ruch pokazuje inwestorom, że Meitu „ma wizję i determinację, by objąć ewolucję technologiczną, a tym samym przygotowuje się do wejścia w branżę blockchain. Niezależnie od długoterminowych perspektyw, ceny kryptowalut ogólnie są nadal bardzo zmienne, dlatego zarząd zdecydował się zainwestować w dwie największe kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, ether i bitcoin, które jego zdaniem powinny zwiększyć wartość dla akcjonariuszy w perspektywie długoterminowej” – napisano.

Firma stwierdziła, że ​​„ocenia wykonalność integracji technologii blockchain z różnymi firmami zagranicznymi”, w tym potencjalne uruchamianie aplikacji opartych na Ethereum lub inwestowanie w inne biznesy blockchain.

Co więcej, Meitu chce wejść w samą branżę blockchain, uruchamiając zdecentralizowane aplikacje oparte na Ethereum (dApps): „Grupa ocenia obecnie wykonalność integracji technologii blockchain z różnymi zagranicznymi firmami, w tym między innymi uruchomienia dApps opartych na Ethereum, a także identyfikuje odpowiednie zagraniczne projekty oparte na blockchainie dla potencjalnych inwestycji.”

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0