Mercado Bitcoin będzie prowadziło działalność w Meksyku

24 lipca 2022

Brazylijska giełda kryptowalut rozpocznie działalność w Meksyku jeszcze w 2022 roku.

Reinaldo Rabelo, prezes firmy, poinformował, że przedsiębiorstwo czeka obecnie na zgodę regulacyjną na rozpoczęcie działalności w tym kraju.

W styczniu 2022 r. w ramach ekspansji firmy w Portugalii operator Mercado Bitcoin, 2TM Group, dokonał zakupu pakietu kontrolnego w lizbońskiej giełdzie kryptowalutowej CriptoLoja. Coinbase również prowadził rozmowy w sprawie zakupu 2TM – z wyceną ponad 2 miliardów dolarów w tym czasie – ale zakończył rozmowy w maju 2022 r.

Rabelo stwierdził, że 2TM obserwował rynek Ameryki Łacińskiej nieco ostrożniej ze względu na scenariusz makroekonomiczny, ale nie zasugerował, gdzie lub czy firma może dokonać następnej ekspansji. Obecnie 2TM działa w Brazylii i Portugalii poprzez firmy takie jak Mercado Bitcoin, Blockchain Academy, Bitrust, CriptoLoja i Portal do Bitcoin.

W momencie gdy Mercado Bitcoin rozpocznie działalność w Meksyku, prawdopodobnie będzie konkurować z giełdą kryptowalutową Bitso, która obecnie świadczy usługi w tym kraju, a także w Argentynie, Brazylii, Salwadorze i Kolumbii. Niektórzy ustawodawcy w Meksyku zaproponowali przyjęcie Bitcoina jako prawnego środka płatniczego w kraju, tak jak zrobił to jego państwo sąsiednie – Salwador – we wrześniu 2021 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0