Voyager Digital Holdings odrzucił ofertę wykupu Alamedy

3 sierpnia 2022

Propozycja wykupu ze strony Alamedy i FTX najwyraźniej zdenerwowała prawników Voyagera, którzy nie widzą w niej poważnej oferty, która byłaby korzystna dla jego użytkowników.

Scentralizowany pożyczkodawca kryptowalutowy Voyager Digital Holdings odrzucił ofertę FTX i jego ramię inwestycyjne Alameda Ventures, aby wykupić swoje cyfrowe aktywa, uzasadniając, że działania nie maksymalizują wartości i potencjalnie szkodzą klientom.

W uzasadnieniu odrzucenia oferty wykupu, złożonym w sądzie w ramach trwającego postępowania upadłościowego, prawnicy Voyagera potępili ofertę upublicznioną przez FTX, FTX US i Alameda, aby wykupić wszystkie aktywa Voyagera i niespłacone pożyczki – z wyjątkiem niespłaconej pożyczki dla Three Arrows Capital. W dokumencie stwierdzono, że upublicznienie takich ofert mogłoby zagrozić wszelkim innym potencjalnym transakcjom poprzez obalenie „skoordynowanego, poufnego, konkurencyjnego procesu przetargowego”. W uzasadnieniu podkreślono również, że naruszono wiele zobowiązań wobec dłużników i sądu upadłościowego.

Przedstawiciele Voyagera zasugerowali, że ich własny proponowany plan reorganizacji firmy jest znacznie lepszy, ponieważ szybko dostarczy całą gotówkę swoich klientów i jak najwięcej ich kryptowalut.

Voyager Digital Holdings złożył wniosek o upadłość 5 lipca 2022 r. w Południowym Dystrykcie Nowego Jorku z powodu niewypłacalności wartej ponad 1 miliard dolarów po tym, jak kryptowalutowy fundusz hedgingowy Three Arrows Capital nie wywiązał się ze spłaty pożyczki w wysokości 650 milionów dolarów. Niedługo później trzy firmy związane z szefem FTX Samem Bankman-Friedem zaoferowały Voyagerowi umowę, w której Alameda przejęłaby wszystkie aktywa Voyagera i wykorzystała FTX lub FTX US do sprzedaży i rozproszenia ich proporcjonalnie do użytkowników dotkniętych bankructwem. Bankman-Fried powiedział, że jego propozycja jest sposobem dla użytkowników Voyagera na odzyskanie strat i przejście z platformy. – Klienci Voyagera nie wybrali, aby być inwestorami upadłościowymi posiadającymi niezabezpieczone wierzytelności. Celem naszej wspólnej propozycji jest pomoc w ustanowieniu lepszego sposobu rozwiązania niewypłacalnego biznesu kryptowalutowego – podkreślił.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0