W drugim kwartale 2022 r. Tesla sprzedała 75 proc. swoich Bitcoinów

22 lipca 2022

Producent pojazdów elektrycznych sprzedał większość swoich udziałów w BTC w drugim kwartale bieżącego roku.

„Na koniec II kwartału przekonwertowaliśmy około 75% naszych zakupów Bitcoin na walutę fiat. Konwersje w II kwartale dodały 936 mln dolarów do naszego bilansu” – poinformowała firma w komunikacie.

Według sprawozdania finansowego, stan posiadania Bitcoinów netto przez Teslę był stosunkowo stabilny przez trzy kolejne kwartały. Do końca marca 2022 r. Tesla posiadała w swoich księgach cyfrowe aktywa o wartości 1,261 miliarda dolarów. Po likwidacji firma posiada obecnie 218 milionów dolarów ekspozycji na cyfrowe aktywa.

Producent pojazdów elektrycznych sprzedał część swoich rezerw BTC w marcu 2021 roku, realizując zysk netto w wysokości 128 milionów dolarów. W tym czasie szef firmy Elon Musk wyjaśnił, że sprzedaż, która wyniosła 10% udziałów Tesli, miała na celu udowodnienie płynności Bitcoina jako alternatywy dla utrzymywania gotówki w bilansie. Zaledwie dwa miesiące wcześniej, w styczniu 2022 r., Tesla stała się jednym z największych korporacyjnych posiadaczy Bitcoina po nabyciu BTC o wartości 1,5 miliarda dolarów.

W drugim kwartale fiskalnym Tesla odnotowała skorygowany zysk na akcję w wysokości 2,27 dolara przy przychodach w wysokości 16,93 mld dolarów. Marże brutto w branży motoryzacyjnej spadły w porównaniu z pierwszym kwartałem i rokiem ubiegłym z powodu inflacji i rosnącej konkurencji w zakresie komponentów pojazdów elektrycznych, takich jak ogniwa akumulatorowe.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0