Mercado Bitcoin przejmuje portugalską giełdę kryptowalutową

12 stycznia 2022

Po pozyskaniu w 2021 roku ponad 250 milionów dolarów od firm takich jak SoftBank, brazylijska firma 2TM Group rozszerza działalność na Europę.

Operator największej giełdy kryptowalut w Ameryce Łacińskiej zmierza do rozszerzenia swojego globalnego śladu dzięki strategicznemu przejęciu w Portugalii. Firma oficjalnie poinformowała o nabyciu pakietu kontrolnego CriptoLoja, lizbońskiej giełdy kryptowalutowej licencjonowanej przez portugalski bank centralny. Zawarta umowa ma pomóc 2TM rozpocząć ekspansję w Europie z usługami wymiany over-the-counter. Firma zamierza również oferować usługi Mercado Bitcoin inwestorom detalicznym i instytucjonalnym w Portugalii.

– Wejdziemy na rynek europejski wykorzystując wyraźne synergie z naszą obecnością w Ameryce Łacińskiej, ponieważ mamy ten sam język, rozpoznawalną markę i możliwości sprzedaży krzyżowej dla klientów. W Portugalii mieszka wielu Brazylijczyków, którzy z chęcią zainwestują za pośrednictwem naszej platformy – powiedział Roberto Dagnoni, dyrektor generalny 2TM.

Dagnoni poskreślił, że przejęcie stało się możliwe po kilku dużych rundach finansowania w 2021 roku, w których 2TM zebrał ponad 250 milionów dolarów od inwestorów, takich jak japoński gigant finansowy SoftBank. – Kryptowaluty to globalny biznes. Portugalia jest dla nas strategicznym rynkiem, ponieważ wymaga specjalnej licencji, staje się ważnym węzłem dla kryptowalut w Europie i otwiera bramę do większego rynku europejskiego – zauważył Dagnoni.

Zgodnie z opublikowanym komunikatem, założyciele CriptoLoja, Luis Gomes i Pedro Borges, pozostaną współwłaścicielami firmy, jednocześnie wspomagając ekspansję 2TM w Europie. – Kryptowaluty to wciąż wschodzący temat w naszym kraju. Wszystkie wirtualne aktywa, takie jak Bitcoin i Ether, generują rewolucję i znaczny popyt – stwierdził Borges.

Portugalia została okrzyknięta państwem przyjaznym kryptowalutom, ponieważ jej władze naciskały na technologiczne wolne strefy dla rozwoju fintech i innowacji. W 2021 roku bank centralny Portugalii udzielił licencji trzem firmom zajmującym się wymianą kryptowalut: CriptoLoja, Luso Digital Assets i Mind The Coin.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0