Mercado Bitcoin przejmuje portugalską giełdę kryptowalutową

Po pozyskaniu w 2021 roku ponad 250 milionów dolarów od firm takich jak SoftBank, brazylijska firma 2TM Group rozszerza działalność na Europę.

Operator największej giełdy kryptowalut w Ameryce Łacińskiej zmierza do rozszerzenia swojego globalnego śladu dzięki strategicznemu przejęciu w Portugalii. Firma oficjalnie poinformowała o nabyciu pakietu kontrolnego CriptoLoja, lizbońskiej giełdy kryptowalutowej licencjonowanej przez portugalski bank centralny. Zawarta umowa ma pomóc 2TM rozpocząć ekspansję w Europie z usługami wymiany over-the-counter. Firma zamierza również oferować usługi Mercado Bitcoin inwestorom detalicznym i instytucjonalnym w Portugalii.

– Wejdziemy na rynek europejski wykorzystując wyraźne synergie z naszą obecnością w Ameryce Łacińskiej, ponieważ mamy ten sam język, rozpoznawalną markę i możliwości sprzedaży krzyżowej dla klientów. W Portugalii mieszka wielu Brazylijczyków, którzy z chęcią zainwestują za pośrednictwem naszej platformy – powiedział Roberto Dagnoni, dyrektor generalny 2TM.

Dagnoni poskreślił, że przejęcie stało się możliwe po kilku dużych rundach finansowania w 2021 roku, w których 2TM zebrał ponad 250 milionów dolarów od inwestorów, takich jak japoński gigant finansowy SoftBank. – Kryptowaluty to globalny biznes. Portugalia jest dla nas strategicznym rynkiem, ponieważ wymaga specjalnej licencji, staje się ważnym węzłem dla kryptowalut w Europie i otwiera bramę do większego rynku europejskiego – zauważył Dagnoni.

Zgodnie z opublikowanym komunikatem, założyciele CriptoLoja, Luis Gomes i Pedro Borges, pozostaną współwłaścicielami firmy, jednocześnie wspomagając ekspansję 2TM w Europie. – Kryptowaluty to wciąż wschodzący temat w naszym kraju. Wszystkie wirtualne aktywa, takie jak Bitcoin i Ether, generują rewolucję i znaczny popyt – stwierdził Borges.

Portugalia została okrzyknięta państwem przyjaznym kryptowalutom, ponieważ jej władze naciskały na technologiczne wolne strefy dla rozwoju fintech i innowacji. W 2021 roku bank centralny Portugalii udzielił licencji trzem firmom zajmującym się wymianą kryptowalut: CriptoLoja, Luso Digital Assets i Mind The Coin.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0