Mercado Libre dokonało zakupu BTC za 7,8 miliona dolarów

6 maja 2021

Największa platforma handlu elektronicznego w Ameryce Łacińskiej poinformowała amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), że nabyła 7,8 mln USD w bitcoinach w pierwszym kwartale 2021 r.

„W ramach naszej strategii skarbowej w tym kwartale kupiliśmy 7,8 mln USD w Bitcoinie, cyfrowym zasobie, który ujawniamy w ramach naszych wartości niematerialnych o nieokreślonym okresie użytkowania” – napisano w komunikacie.

Zakup ten sprawia, że ​​argentyńska firma jest pierwszą dużą firmą z Ameryki Łacińskiej, która nabyła Bitcoin do swojego skarbca i dołącza tym samym do ekskluzywnego klubu firm, takich jak MicroStrategy i Tesla, które wcześniej ogłosiły władzom, że posiadają BTC w swoich aktywach.

Ogłoszenie Mercado Libre czyni ją 36. spółką notowaną na giełdzie, która posiada Bitcoin według Bitcoin Treasuries. Mercado Libre jest notowane na Nasdaq jako MELI.

Związek popularnego portalu eCommerce z Bitcoinem nie jest nowy. Pod koniec kwietnia 2021 r. Mercado Libre umożliwiło wykorzystanie Bitcoina w swoich pionach nieruchomościowych na rynku argentyńskim. Ponadto Marcos Galperín, założyciel i były dyrektor generalny firmy, już kilkakrotnie publicznie ogłosił, że jest właścicielem Bitcoina w swoim osobistym portfelu od 2013 r., Galperin wyraził również wiele pozytywnych opinii na temat ekosystemu kryptowalut w Ameryce Łacińskiej, stwierdzając, że postrzega Bitcoin jako lepszy środek przechowywania wartości niż złoto.

Mercado Libre (po hiszpańsku dosłownie „wolny rynek”) to argentyńska firma zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych, która obsługuje rynki internetowe poświęcone e-commerce i aukcjom internetowym, w tym mercadolibre.com. Założyciel i dyrektor generalny Marcos Galperin założył firmę podczas studiów na Uniwersytecie Stanforda. Zdobył fundusze od Johna Muse, współzałożyciela HM Capital Partners. Mercado Libre otrzymało dodatkowe fundusze od JPMorgan Partners, Flatiron Partners, Goldman Sachs, GE Capital i Banco Santander Central Hispano.

Od 2016 r. Mercado Libre miał 174,2 mln użytkowników w Ameryce Łacińskiej, co czyni go najpopularniejszą witryną e-commerce w regionie pod względem liczby odwiedzających. Firma prowadzi działalność w Argentynie, Boliwii, Brazylii, Chile, Kolumbii, Kostaryce, Dominikanie, Meksyku, Hiszpanii, Ekwadorze, Gwatemali, Hondurasie, Peru, Panamie, Urugwaju i Wenezueli.

1 Komentarz
  1. myślę że to dopiero początek bitcoina, wygląda na to jakby miał teraz tylko lecieć w dół ale jednocześnie ogarnia mnie uczucie że pewnego dnia wystrzeli

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0