New York Digital Investment Group z nowym dyrektorem finansowym

10 maja 2021

Firma wyznaczyła Jona Dalby’ego na stanowisko swojego nowego dyrektora finansowego.

Odchodząc ze stanowiska dyrektora finansowego Bridgewater Associates – największego na świecie funduszu hedgingowego – John Dalby obejmie stanowisko dyrektora finansowego w firmie New York Digital Investment Group, zajmującej się technologią i finansami Bitcoin.

Dalby ma szerokie doświadczenie w branży usług finansowych w zakresie bankowości korporacyjnej i instytucjonalnej, rynków kapitałowych, zarządzania aktywami, zarządzania majątkiem, private equity i energii odnawialnej. Przed dołączeniem do Bridgewater był dyrektorem finansowym i dyrektorem operacyjnym (COO) w D.E. Shaw Renewables Investments.- Wraz z zespołem NYDIG jesteśmy niezmiernie podekscytowani powitaniem Johna – powiedział prezes i współzałożyciel New York Digital Investment Group Robert Gutmann. – Jego życzliwość, ciekawość i pokora, w połączeniu z jego głębokim doświadczeniem w zakresie usług finansowych, idealnie pasują do NYDIG, ponieważ w dalszym ciągu budujemy instytucjonalne rozwiązania Bitcoin. Praca nad Bitcoinem jest w coraz większym stopniu tym, czego poszukuje wielu najlepszych i najzdolniejszych pracowników – w tym liderów branży, takich jak John – a New York Digital Investment Group ma wyjątkową pozycję, aby zaoferować im platformę, zasoby i kulturę – dodał.

– Rozwój New York Digital Investment Group był niesamowity – powiedział Dalby w oświadczeniu. Każdego dnia coraz więcej branż rozumie potencjał Bitcoin, a coraz więcej klientów szuka sposobów na bezpieczny dostęp do niego – przyznał.

Zatrudnienie Dalby’ego ma miejsce w okresie szybkiego rozwoju NYDIG. Firma niedawno zebrała ponad 300 milionów dolarów od swoich strategicznych partnerów, w tym Stone Ridge Holdings Group, Morgan Stanley, New York Life, MassMutual, Liberty Mutual, Starr Companies i FIS. Przedsiębiorstwo ogłosiło również rozpoczęcie globalnej praktyki w zakresie rozwiązań ubezpieczeniowych. Zespołem zajmującym się tą tematyką pokieruje były dyrektor generalny TransRe, Mike Sapnar, który będzie odpowiedzialny za tworzenie produktów i usług opartych na bitcoinach dla globalnej branży ubezpieczeniowej.

Bridgewater Associates to firma założona w 1975 roku przez słynnego inwestora Raya Dalio. Przedsiębiorstwo działa jako główny podmiot zarządzający inwestycjami. New York Digital Investment Group, firma zajmująca się Bitcoinami, trafiła w 2021 roku na okładki gazet zbierając fundusze w wysokości 100 milionów dolarów.

New York Digital Investment Group jest spółką zależną Bitcoin Stone Ridge, zarządzającą aktywami o wartości 10 miliardów dolarów. Firma stawia sobie za cel bezpieczne uwalnianie mocy Bitcoina poprzez technologie i usługi finansowe, które dają firmom i inwestorom dostęp do tej klasy aktywów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0