Nissan rejestruje cztery nowe znaki towarowe Web3

21 marca 2023

Japońska marka motoryzacyjna jest kolejnym producentem samochodów, która podjęła w Stanach Zjednoczonych działania związane z rejestracją znaków towarowych związanych z Web3.

Zgłoszenie złożone 7 marca 2023 r. w Amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) obejmowało marki Infiniti, Nismo i Nissan. Plany firmy dotyczą stworzenia wirtualnych ubrań, samochodów, nakryć głowy, kart handlowych, zabawek, biletów oraz rynku tokenów niezbywalnych (NFT). Przedsiębiorstwo ma również plany związane z usługami reklamowymi w metaverse i innych „usługach rozrywkowych” obejmujących wideo online, obrazy, dzieła sztuki, bilety, audio, dźwięki, muzykę i karty handlowe. Firma chciałaby również podjąć działania w kwestii „nie dającego się ściągnąć oprogramowania komputerowego do użytku jako portfel cyfrowy” – napisano w dokumentacji.

8 marca 2023 r. firma Nissan Japan ogłosiła, że prowadzi trzymiesięczny eksperyment demonstracyjny, w swoim wirtualnym sklepie „Nissan Hype Lab”, gdzie będzie można oglądać, testować i kupować pojazdy Nissana podczas pobytu w metaverse. „Jednocześnie zbadamy możliwości nowych metod sprzedaży samochodów” – napisano w komunikacie.

Okres testowy, która potrwa od 8 marca do 30 czerwca 2023 r., pozwoli klientom odwiedzić wirtualny sklep Nissana za pośrednictwem komputera lub smartfona. Użytkownicy mogą tworzyć własne, spersonalizowane awatary, a w określonych godzinach mogą nawet wchodzić w interakcje z wirtualnymi sprzedawcami. Klienci mogą zamówić samochód i sfinalizować umowy kupna za pośrednictwem wirtualnego biura sprzedaży.

Przypomnijmy, że w październiku 2022 roku Nissan złożył pięć wniosków o rejestrację znaków towarowych dla niektórych ze swoich bardziej znanych modeli samochodów, w tym Skyline, Z i GTR. W tym czasie adwokat ds. znaków towarowych Mike Kondoudis powiedział, że zgłoszenia marki samochodów sygnalizowały plany dotyczące mediów wspieranych przez NFT, internetowych rynków NFT, cyfrowych portfeli, oprogramowania do bicia, handlu i przechowywania NFT.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0