Miasto Busan nawiązało współpracę z FTX

1 września 2022

Władze drugiego co do wielkości miasta Korei Południowej poinformowało o nawiązaniu współpracy z platformą handlu kryptowalutami FTX w celu zbudowania lokalnej giełdy kryptowalut i wspierania rozwoju blockchain.

FTX pomoże w stworzeniu Busan Digital Asset Exchange. Firma z siedzibą na Bahamach będzie również wspierać miasto w promowaniu rozwoju lokalnego przemysłu blockchain.

Busan City wykorzysta technologię i infrastrukturę FTX do stworzenia własnej giełdy kryptowalut. FTX ma być również zaangażowane w promowanie edukacji specyficznej dla blockchain z lokalnymi uniwersytetami i projektami w ramach miejskiej „Specjalnej Wolnej Strefy Blockchain” – która powstała w 2019 roku. Jak poinformowała dyrektora generalna FTX Investment Division, Amy Woo, firma uruchomi oddział w Busan w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Partnerstwo Busan z FTX to kolejny przykład współpracy władz miasta z firmą zewnętrzną. Wcześniej Busan nawiązało współpracę z Binance – podmioty zawarły umowę 26 sierpnia 2022 roku. Umowa ma zapewnić wsparcie technologiczne i infrastrukturalne dla miasta w zakresie rozwoju blockchain.

Busan pozycjonuje się jako hub blockchain w Korei Południowej od mniej więcej pięciu lat. Wśród podejmowanych przez miasto działań należy wymienić roll-out autorskiego systemu ID opartego na blockchainie, wsparcie płatności kryptowalutowych dla różnych usług na swoich najpopularniejszych plażach, a także uruchomienie platformy prawa jazdy zasilanej blockchainem.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0