MicroStrategy stosowało niewłaściwe praktyki księgowe

22 stycznia 2022

Firma zajmująca się analityką biznesową działała niezgodnie z praktykami księgowymi amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w zakresie zakupów kryptowalut.

Jak poinformowała agencja Bloomberg, Komisja sprzeciwiła się raportowaniu przez MicroStrategy informacji związanych z zakupami Bitcoin w oparciu o non-GAAP, czyli ogólnie przyjęte zasady rachunkowości. Firma zajmująca się wywiadem gospodarczym informowała o stosowaniu tych metod obliczania danych liczbowych dotyczących zakupów BTC z wyłączeniem „wpływu kosztów związanych z wynagrodzeniami opartymi na akcjach oraz odpisów z tytułu utraty wartości i zysków ze sprzedaży wartości niematerialnych i prawnych” – zasadniczo negując niektóre skutki zmienności rynku kryptowalut.

Zasady GAAP najwyraźniej nie są zaprojektowane do raportowania wartości kryptowalut. Jednak według stanu na dzień 30 grudnia 2022 r. MicroStrategy zakupiło 124 391 BTC, co stanowi równowartość ponad 4,7 miliarda dolarów w kilku zakupach o łącznej wartości około 3,8 miliarda dolarów od sierpnia 2020 roku. Ponadto firma poinformowała, że zastosowała praktyki nie-GAAP, aby wykluczyć „skumulowane odpisy aktualizujące” z kosztów i oparła wartość swoich udziałów na cenie rynkowej 1 BTC o godzinie 4:00 EST ostatniego dnia każdego okresu.

Po zakupie BTC w lipcu 2021 r. MicroStrategy stwierdziło, że „wierzy, że te non-GAAP-owe miary finansowe są również przydatne dla inwestorów i analityków w porównywaniu wyników firmy w różnych okresach sprawozdawczych w spójny sposób”. Komisja stwierdziła zaś, że MicroStrategy powinien „usunąć tę korektę w przyszłych plikach”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0