Robinhood przeprowadza testy portfela kryptowalutowego

21 stycznia 2022

Popularna platforma do handlu akcjami i kryptowalutami umożliwi wypłaty kryptowalut ograniczonej liczbie użytkowników, którzy zapisali się do programu listy oczekujących na portfel kryptowalutowy.

Internetowa platforma inwestowania detalicznego Robinhood udostępniła swój długo oczekiwany portfel kryptowalutowy do testów beta, który umożliwi użytkownikom wypłacanie kryptowalut z platformy.

Pierwszych 1000 użytkowników, którzy zapisali się na listę oczekujących na portfel kwalifikuje się do wzięcia udziału w beta testach. Testerzy będą mogli wypłacać kryptowaluty o wartości do 2 999 dolarów w ciągu maksymalnie 10 łącznych transakcji dziennie.

Robinhood to platforma usług finansowych wspierana przez Citadel Securities, która oferuje handel akcjami i kryptowalutami. Użytkownicy kupujący kryptowaluty w Robinhood czekali na uruchomienie usługi „Wallets” od połowy 2021 roku, kiedy lista oczekujących została utworzona po raz pierwszy. Ostatni ujawniony publicznie licznik zapisów na listę oczekujących w listopadzie 2021 r. posiadał 1,6 miliona osób oczekujących, czyli około 7% jego całkowitej bazy użytkowników.

Podczas gdy obecny limit testerów jest ograniczony do 1 tys., firma planuje podnieść limit do 10 tys. do marca 2022 r. „Beta testerzy pomogą nam przetestować podstawową funkcjonalność i dostarczyć krytycznych informacji zwrotnych, które będą informować o ostatecznej wersji produktu” – czytamy w komunikacie.

Testerzy portfeli będą zobowiązani do przeprowadzenia identyfikacji know-your-customer (KYC), jeśli nie są istniejącymi użytkownikami Robinhood i używają aplikacji do uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Szefowa działu kryptowalut firmy Robinhood Christine Brown zapowiedziała, że podczas gdy program Beta trwa, firma będzie pracować nad sfinalizowaniem przepływów wysyłania i odbierania oraz dodania opcji skanowania QR, ulepszeniem historii transakcji i wsparciem eksploratora bloków.

Warto podkreślić, że do chwili uruchomienia portfela przez Robinhood każda kryptowaluta kupiona na platformie nie mogła być wycofana ani przechowywana prywatnie, co czyniło ją zasadniczo transakcją kryptowalutową tylko z nazwy. Teraz jednak rosnący dział kryptowalut Robinhooda zaczyna przypominać pełnoprawną giełdę kryptowalutową, która według firmy „po raz pierwszy w pełni połączy posiadaczy kryptowalut Robinhood z większym ekosystemem blockchain”.

Co ciekawe, wielu z traderów Robinhood faworyzuje Dogecoin. DOGE stanowił 41% całkowitego przychodu Robinhood w drugim kwartale 2021 r. i 19% w trzecim kwartale tego samego roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0