MicroStrategy wyemituje papiery wartościowe

8 grudnia 2020

Największa na świecie agencja wywiadu gospodarczego przygotowała ofertę papierów wartościowych w celu zebrania 400 milionów dolarów na inwestycje w BTC.

7 grudnia br. firma ujawniła swoje najbliższe plany. Najważniejszy z nich to emisja 400 milionów dolarów w obligacjach zamiennych z prawem pierwszeństwa – dłużnych papierach wartościowych, które można zamienić na akcje emitenta. Przy obecnych cenach 400 milionów dolarów zwiększyłoby to zasoby firmy o 20 833 BTC, co dałoby firmie łączny zapas kryptowalut o wysokości niemal 62 000 BTC.

MicroStrategy będzie wypłacać posiadaczom obligacji półroczne odsetki do grudnia 2025 r. Firma zastrzega sobie również prawo do wykupu obligacji na gotówkę od 20 grudnia 2023 r. W wydanym przez firmę komunikacie napisano również, że spółka może zaoferować swoim pierwotnym nabywcom banknoty o wartości do 60 milionów dolarów w ciągu 13 dni od dnia rozpoczęcia ofertowania. Należy w tym miejscu podkreślić, że papiery wartościowe będą dostępne tylko dla kwalifikowanych inwestorów instytucjonalnych.

W odpowiedzi na zapowiedź działań MicroStrategy Gabor Gurbacs, dyrektor generalny firmy inwestycyjnej VanEck z siedzibą w Nowym Jorku, zasugerował, że oferta bardziej wskazuje na fundusz aktywów cyfrowych niż spółkę notowaną na giełdzie.

Działania MicroStrategy po raz pierwszy wywołały sensację w świecie kryptowalut w sierpniu br., kiedy to firma ujawniła, że ​​przyjęła bitcoin za swój główny składnik rezerwowy po zakupie 21.454 BTC za 250 milionów dolarów. Miesiąc później spółka kupiła kolejne 16 796 BTC za kwotę 175 milionów dolarów. Zakupów dokonano za pośrednictwem OTC i platformy brokerskiej Coinbase. Zaledwie kilka dni temu, 5 grudnia br., dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, ogłosił, że firma kupiła kolejne 2574 BTC po cenie około 19 427 dolarów każdy za 50 milionów dolarów, zwiększając łączne zasoby kryptowalut do około 40 824 BTC.

Przy obecnej wartości rynkowej, zasoby BTC firmy MicroStrategy są warte prawie 784 miliony dolarów, co oznacza, że ​​zysk firmy wzrósł o 65% licząc od 475 milionów dolarów inwestycji.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0