Silvergate sprzedał aktywa ze stratą i zmniejszył liczbę pracowników

8 stycznia 2023

Strata ta przewyższa zyski firmy od 2013 roku. Depozyty związane z kryptowalutami w firmie spadły o 68% w czwartym kwartale ubiegłego roku.

Z tego powodu Silvergate zwolniło około 200 pracowników, co stanowiło 40% całej załogi przeddiębiorstwa. Ponadto podmiot odwołał uruchomienie własnego projektu cyfrowej waluty, odpisując prawie 200 milionów dolarów, które zapłacił Facebookowi, aby kupić technologię, którą zbudował dla projektu Diem.

Pomimo tego Silvergate pozostaje aktywny w sferze kryptowalut. Spółka twierdzi, że ma wystarczająco dużo funduszy, aby poradzić sobie z fazą transformacji. Podmiot podkreślił, że podejmuje zdecydowane działania, aby radzić sobie w obecnej sytuacji rynkowej.

Silvergate znalazło się w centrum uwagi amerykańskich ustawodawców ze względu na swoje powiązania z firmami FTX i Alameda Research. 6 grudnia 2022 r. trzech senatorów USA napisało list do Silvergate w celu zbadania roli banku w stratach poniesionych przez jego klientów w czasie gdy upadła giełda FTX.

16 grudnia 2022 r. przeciwko Silvergate został złożony pozew zbiorowy. Osoby, które go podpisały, próbują pociągnąć firmę do odpowiedzialności za jej rzekomą rolę w utracie funduszy przez klientów FTX. W dokumencie zarzuca się, że Silvergate było “odpowiedzialne za swoje zaangażowanie w dalsze oszustwa inwestycyjne FTX”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0