W ukraińskich aptekach można płacić kryptowalutami

4 stycznia 2023

ANC Pharmacy, jedna z największych sieci aptek na Ukrainie, nawiązała współpracę z Binance Ukraine, aby uruchomić płatności kryptowalutowe za pośrednictwem usługi płatności zbliżeniowych kryptowalut Binance Pay.

Począwszy od 3 stycznia 2023 r., ANC Pharmacy umożliwiło swoim klientom dokonywanie natychmiastowych płatności kryptowalutowych podczas zakupu produktów aptecznych online.

ANC Pharmacy prowadzi ponad 1000 aptek na terenie Ukrainy, ma też własną aptekę internetową. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, płatności Binance Pay zostaną początkowo wdrożone w aptekach w Kijowie. Nowa funkcja płatności będzie dostępna w aptekach ANC, a także w prowadzonych przez firmę sklepach aptecznych, takich jak Kopiyka i Shara. „ANC, Kopiyka i Shara to pierwsze apteki w Europie, które akceptują kryptowaluty” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Aby przejść do płatności kryptowalutowej w aptekach ANC, użytkownicy muszą pobrać aplikację Binance, a następnie przejść na stronę ANC.ua. Po wybraniu produktu do zamówienia online, użytkownicy będą mogli zapłacić za pomocą usługi Binance Pay i odebrać zamówienie w preferowanej przez siebie stacjonarnej aptece.

Warto zauważyć, ze od kilku lat Binance aktywnie rozwija swoją obecność na Ukrainie. We wrześniu 2022 roku firma nawiązała również współpracę z ukraińską siecią supermarketów Varus, umożliwiając klientom płacenie za zakupy spożywcze za pośrednictwem portfela Binance Pay. Z kolei na początku lutego 2022 roku – na kilka tygodni przed inwazją sił rosyjskich na Ukrainę – dyrektor generalny Binance Ukraine Kirił Khomiakow powiedział, że uruchomienie karty Binance na Ukrainie było jednym z głównych priorytetów firmy, jakie ta postawiła sobie na 2022 rok.

Według Khomjakowa, płatności kryptowalutowe za pośrednictwem usług takich jak Binance Card nie są sprzeczne z ukraińskimi przepisami, ponieważ na Ukrainie nie ma zakazu transakcji kryptowalutowych. Jednocześnie lokalne prawo nie pozwala na bezpośrednie płatności w kryptowalutach, takich jak Bitcoin.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0