MoneyGram uruchamia rozliczenie USDC za pomocą blockchaina Stellar

7 października 2021

Partnerstwo umożliwi klientom MoneyGram finansowanie i wypłacanie środków ze swoich kont za pomocą stablecoina USDC w stacjonarnych oddziałach firmy.

Firma świadcząca usługi finansowe, MoneyGram International, nawiązała współpracę z Fundacją Stellar Development, aby umożliwić konsumentom wysyłanie pieniędzy za pomocą popularnego stablecoina Circle, USD Coin (USDC) oraz konwersję bezpośrednio na i z waluty fiat. Zgodnie z opublikowanym komunikatem MoneyGram posiada zintegrowaną obsługę umożliwiającą portfelom kryptograficznym podłączonym do sieci Stellar dostęp do globalnej platformy detalicznej. Współpracując z Circle, MoneyGram umożliwi również „niemal natychmiastowe rozliczenie zaplecza”, finansowanie konta i lokalne wypłaty fiat za pomocą stabilnego tokena USDC.

– Ponieważ kryptowaluty i waluty cyfrowe zyskują na znaczeniu, szczególnie optymistycznie patrzymy na potencjał stablecoinów jako metody usprawnienia płatności transgranicznych -powiedział Alex Holmes, prezes i dyrektor generalny MoneyGram.

Partnerstwo ma dojść do skutku pod koniec 2021 r. w wybranych jurysdykcjach, a rozszerzona ekspansja międzynarodowa planowana jest na 2022 r. Denelle Dixon, dyrektor generalna i dyrektor wykonawcza Stellar Development Foundation, stwierdziła: – Nowy segment użytkowników gotówki będzie mógł zamieniać gotówkę na i z USDC, dając im dostęp do szybkich i niedrogich usług związanych z aktywami cyfrowymi, które wcześniej mogły być poza zasięgiem/

Integracja MoneyGram ze Stellar ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po przeprowadzce firmy, co miało na celu umożliwienie klientom wypłacanie aktywów kryptograficznych za gotówkę za pośrednictwem punktów sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Usługa została wdrożona we współpracy z Bitcoin ATM i operatorem giełdy kryptograficznej Coinme Inc.

MoneyGram nie jest obcy wobec technologii blockchain, ponieważ w czerwcu 2019 roku firma nawiązała współpracę z technologią księgi rozproszonej Ripple przy płatnościach transgranicznych i rozliczeniach walutowych z aktywami cyfrowymi. Jednak współpraca szybko się pogorszyła ze względu na niepewność dotyczącą pozwu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wymierzonym w Ripple. MoneyGram zawiesił wsparcie dla platformy Ripple w pierwszym kwartale 2021 roku.

Stellar został założony przez współzałożyciela Ripple, Jeda McCaleba po jego burzliwym odejściu z firmy w 2014 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0