Mitsui zapowiada wprowadzenie stablecoina opartego na złocie

Japoński dom handlowy planuje wyemitować kryptowalutę powiązaną ze złotem. Ma to nastąpić przed rynkowym debiutem DCJPY, innego dużego japońskiego projektu stablecoina.

Nowa cyfrowa waluta Mitsui o nazwie ZipangCoin (ZPG) ma zostać wyemitowana już w lutym 2022 roku. Będzie ona dostępna dla inwestorów detalicznych za pośrednictwem giełd kryptowalutowych. Stablecoin będzie powiązany z cenami złota w cenach denominowanych w jenach przez Mitsui z Londyńskiej Giełdy Metali, z jednym ZPG wycenianym jako równowartość jednego grama złota i gwarantowanym przez Sumitomo Mitsui Banking.

Nowy złoty stablecoin będzie początkowo oferowany za pośrednictwem autorskiej giełdy kryptowalut Mitsui, a następnie zostanie udostępniony na innych giełdach. Dom handlowy uruchomił platformę handlu kryptowalutami z Seven Bank Japan, rejestrując giełdę w lokalnym biurze finansowym Kanto pod zgodą japońskiej Agencji Usług Finansowych.

Nowa cyfrowa waluta oparta na złocie ma na celu umożliwienie nowych opcji łagodzenia ryzyka finansowego i zabezpieczania się przed inflacją. Oprócz oferowania nowych możliwości inwestycyjnych, Mitsui planuje również umożliwienie wykorzystanie ZPG do płatności za pomocą smartfonów w sklepach i supermarketach, a także do płacenia rachunków.

Mitsui nie jest jedyną japońską firmą skupioną na rozwoju stablecoinów. W listopadzie 2021 roku konsorcjum 74 firm, w tym Mitsubishi UFJ, Mizuho Financial i Sumitomo Mitsui Financial, ogłosiło próbę DCJPY, cyfrowej waluty opartej na depozytach bankowych i jenach.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0