Mitsui zapowiada wprowadzenie stablecoina opartego na złocie

4 lutego 2022

Japoński dom handlowy planuje wyemitować kryptowalutę powiązaną ze złotem. Ma to nastąpić przed rynkowym debiutem DCJPY, innego dużego japońskiego projektu stablecoina.

Nowa cyfrowa waluta Mitsui o nazwie ZipangCoin (ZPG) ma zostać wyemitowana już w lutym 2022 roku. Będzie ona dostępna dla inwestorów detalicznych za pośrednictwem giełd kryptowalutowych. Stablecoin będzie powiązany z cenami złota w cenach denominowanych w jenach przez Mitsui z Londyńskiej Giełdy Metali, z jednym ZPG wycenianym jako równowartość jednego grama złota i gwarantowanym przez Sumitomo Mitsui Banking.

Nowy złoty stablecoin będzie początkowo oferowany za pośrednictwem autorskiej giełdy kryptowalut Mitsui, a następnie zostanie udostępniony na innych giełdach. Dom handlowy uruchomił platformę handlu kryptowalutami z Seven Bank Japan, rejestrując giełdę w lokalnym biurze finansowym Kanto pod zgodą japońskiej Agencji Usług Finansowych.

Nowa cyfrowa waluta oparta na złocie ma na celu umożliwienie nowych opcji łagodzenia ryzyka finansowego i zabezpieczania się przed inflacją. Oprócz oferowania nowych możliwości inwestycyjnych, Mitsui planuje również umożliwienie wykorzystanie ZPG do płatności za pomocą smartfonów w sklepach i supermarketach, a także do płacenia rachunków.

Mitsui nie jest jedyną japońską firmą skupioną na rozwoju stablecoinów. W listopadzie 2021 roku konsorcjum 74 firm, w tym Mitsubishi UFJ, Mizuho Financial i Sumitomo Mitsui Financial, ogłosiło próbę DCJPY, cyfrowej waluty opartej na depozytach bankowych i jenach.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0