MoneyGram otworzy platformę transferową z wykorzystaniem Stellara

31 maja 2022

Jedna z największych na świecie firm świadczących usługi przelewów transgranicznych nawiązała współpracę z blockchainem Stellar, aby stworzyć opartą na stablecoinach platformę do przesyłania pieniędzy.

Nowa usługa pozwoli użytkownikom portfela Stellar na wysyłanie monet USD Circle (USDC) do odbiorców, którzy będą mogli je spieniężyć za walutę fiat za pośrednictwem sieci MoneyGram. – Staramy się być pomostem między światem kryptowalut a światem fiat – powiedział Alex Holmes, dyrektor generalny MoneyGram. Jak zaznaczył, przedsiębiorstwo prowadzi rozmowy z firmami zewnętrznymi, które dostarczają cyfrowe portfele w Salwadorze obok wspieranych przez rząd portfeli Chivo, które zostały wprowadzone, gdy kraj ten uczynił Bitcoin prawnym środkiem płatniczym w 2021 roku. Dzięki umowie z jedną z tych firm, MoneyGram będzie mogła konkurować również w zakresie transferów BTC.

Jeśli kraj taki jak Salwador zamierza uczynić Bitcoin bezproblemowym z dolarami amerykańskimi w kraju, myślę, że konsumenci, poprzez MoneyGram, powinni być w stanie przesyłać Bitcoin do Salwadoru lub przesyłać dolary i konwertować je na Bitcoin. Jeśli to jest kierunek, w którym zmierza świat, weźmy udział w tym świecie i zobaczmy, jak możemy pomóc spełnić tę szansę – wyjaśnił Holmes.

MoneyGram miała wcześniejszą umowę z Ripple Labs, która kiedyś posiadała duży pakiet jej akcji. Firmy zerwały swoje relacje w marcu 2021 roku wkrótce po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych złożyła pozew przeciwko Ripple. Zaangażowanie MoneyGram w Ripple zaowocowało pozwem zbiorowym przeciwko tej usłudze płatniczej w marcu 2021 roku.

MoneyGram i Stellar rozpoczęły współpracę w październiku 2021 r., a w listopadzie uruchomiły program pilotażowy. Wcześniej latem tego roku pojawiły się doniesienia, że Stellar jest zainteresowany przejęciem MoneyGram.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0