Stepn zablokuje użytkowników z Chin kontynentalnych

30 maja 2022

W celu zapewnienia zgodności z chińskimi przepisami firma zablokuje dostęp do swojej aplikacji mobilnej użytkownikom z Chin kontynentalnych.

Stepn jest popularną grą typu „move-to-earn” opartą na Solanie (SOL) i BNB Chain (BNB), która została stworzona przez dwóch chińskich emigrantów mieszkających obecnie w Australii. 15 lipca firma wyczyści wszystkie konta w Chinach kontynentalnych z powodów związanych z lokalną zgodnością. Do tego czasu platforma doradziła użytkownikom, którzy planują długoterminowy pobyt w Chinach kontynentalnych, aby w miarę możliwości sprzedawali swoje aktywa.

Wiadomość ta wywołała wstrząs na rynku, a jej założyciel, Jerry, zauważył, że użytkownicy z Chin kontynentalnych stanowią 5% całej bazy użytkowników platformy, co sugeruje, że wyjście przedsiębiorstwa firmy z tego rynku nie będzie miało znaczącego wpływu na jej sukces finansowy. Według oficjalnego konta Stepn na Twitterze, dzienna liczba aktywnych użytkowników wzrosła w maju do ponad 500 tys. z 300 tys. w kwietniu 2022 r.

Stepn chce udowodnić, że jest rentowny, ponieważ zarabia na prowizjach od innych firm blockchain, które sprzedają swoje towary lub tokeny użytkownikom Stepn, którzy są dostępni dzięki koncepcji move-to-earnu.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Chiny od lat rozprawiają się z działalnością związaną z kryptowalutami, a oświadczenie banku centralnego dotyczące zagranicznych giełd kryptowalut we wrześniu 2021 roku skłoniło duże platformy, takie jak Binance i Huobi, do opuszczenia tego kraju.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0