Morgan Stanley rozważa inwestycję w Bitcoin

16 lutego 2021

Cointerpoint Global, spółka zależna Morgan Stanley Investment Management z aktywami w zarządzaniu o wartości 150 miliardów dolarów, bada, czy kryptowaluta byłaby odpowiednią opcją dla jej inwestorów.

Witryna Morgan Stanley opisuje Counterpoint Global jako fundusz specjalizujący się w inwestycjach, „których wartość rynkowa może znacznie wzrosnąć z podstawowych powodów”. Z najnowszych informacji wynika, że fundusz odnotował wzrost o 72,7% w skali roku, znacznie przewyższając zwroty z indeksu MSCI All Country World Net Index wynoszące 16,25%.

Zdaniem obserwatorów rynku rosnące zainteresowanie Bitcoinem przez Morgan Stanley niekoniecznie powinno być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że firma dokonała już wcześniej znacznych inwestycji w MicroStrategy. W styczniu 2021 r. Cointelegraph poinformował, że bank kupił 10% udziałów w MicroStrategy. Przypomnijmy również, że dyrektor generalny tej firmy Michael Saylor stał się ikoną Bitcoina od czasu ogłoszenia strategicznej inwestycji w Bitcoin w 2020 roku.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Morgan Stanley nie jest jedyną dużą instytucją finansową, która chce zaangażować się w kryptowaluty. W rozmowach o wynikach za czwarty kwartał JP Morgan i Visa potwierdziły plany utrzymania usług płatności kryptograficznych, a przedstawiciele obu firm wyrazili zainteresowanie dalszym rozwojem, jeśli wymagać tego będą klienci i warunki rynkowe.

Counterpoint Global stara się dokonywać długoterminowych inwestycji w unikalne spółki, których wartość rynkowa może znacznie wzrosnąć z podstawowych powodów. Ich portfele są zazwyczaj skoncentrowane i zróżnicowane w stosunku do wskaźników referencyjnych. W skład zespołu firmy wchodzi 35 osób, w tym 18 specjalistów ds. inwestycji i dwóch badaczy zmian przełomowych.

Morgan Stanley & Co. to jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, działający jako doradca finansowy dla największych firm, rządów oraz instytucji finansowych. Jego główna siedziba znajduje się w Nowym Jorku na Manhattanie. Firma działa w 37 krajach na całym świecie i zarządza aktywami o wartości ponad 779 miliardów dolarów. Uchodzi za lidera w zakresie bankowości inwestycyjnej oraz usługach dla klientów biznesowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0