SEC i Ripple bez szans na ugodę?

16 lutego 2021

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i firma Ripple złożyły wspólne pismo do sędziego federalnego, w którym obie strony stwierdzają, że nie ma szans na jakąkolwiek ugodę między nimi.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i Ripple poinformowały 16 lutego 2021 r., że istnieje niewielka szansa na ugodę przed spodziewanym procesem firmy zajmującej się płatnościami blockchain w związku z domniemanymi naruszeniami dotyczącymi papierów wartościowych.

W liście informacyjnym skierowanym do sędziego federalnego Analisy Torres z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku strony stwierdziły, że po wcześniejszym omówieniu tej sprawy „nie wierzą, że obecnie istnieje perspektywa rozwiązania sporu”. Ponadto strony zwróciły uwagę, że poprzednie rozmowy w sprawie ugody odbywały się pod rządami prezydenta Donalda Trumpa i były prowadzone głównie z dyrektorami pionów, którzy od tego czasu nie pracują już w SEC.

Przypomnijmy, że w grudniu 2020 r. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd pozwała Ripple za domniemane naruszenia federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. Zgodnie z oskarżeniami dyrektor generalny Brad Garlinghouse i prezes Chris Larsen mieli sprzedać inwestorom detalicznym ponad 1 miliard USD w XRP (-8,52%) bez rejestracji kryptowaluty jako zabezpieczenia lub ubiegania się o zwolnienie.

W piśmie z 16 lutego 2021 r. SEC poinformowało sędziego, że stara się przyjąć pięć zeznań poza dziesięcioma normalnie dozwolonymi w związku z zarzutami.„Ripple i Larsen otrzymali dwie noty prawne ostrzegające ich, że istnieje pewne ryzyko, że XRP zostanie uznany za 'umowy inwestycyjne’, a zatem papiery wartościowe zgodnie z federalnymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych” – czytamy w dokumencie. Ripple odmówił podporządkowania się, twierdząc, że dokumenty te są objęte przywilejem prawnika-klienta, a żądanie Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd jest „niewłaściwe i pozbawione podstaw prawnych”.

Z najnowszych informacji wynika, że SEC może zwrócić się do sądu o zobowiązanie Ripple do dostarczenia dokumentów i związanych z nimi zeznań.

Wstępne postępowanie przygotowawcze między oskarżonym, prokuratorem i sędzią odbędzie się 22 lutego 2021 r.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0