Motley Fool rekomenduje bank Silvergate

14 grudnia 2020

Po raporcie Citi, w którym akcje firmy MicroStrategy spadły do ​​poziomu „sprzedaj”, analitycy serwisu handlowego Motley Fool rekomendują do zakupu akcje Silvergate Capital.

W zeszły wtorek analityk Citi Tyler Radke obniżył ocenę spółki MicroStrategy wkrótce po tym, jak firma ogłosiła zakup długu, który zwiększyłby jej udziały w bitcoinach do prawie 1 miliarda dolarów. W omawianym dokumencie Radke skrytykował firmę, która w niektórych momentach odnotowała ponad trzykrotny wzrost cen akcji z rocznych minimów wynoszących 92 dolarów, za „nieproporcjonalne skupienie się na wzmocnieniu udziałów w BTC” i stwierdził, że bieżący okres jest „nadmiernie wydłużony”.

Tymczasem analitycy Motley Fool są zdania, że mało znana, skoncentrowana na kryptowalutach spółka Silvergate Capital może być godna zainteresowania inwestorów, którzy chcą zarobić na kryptowalutach. Silvergate – założony w 1988 r., notowany na nowojorskiej giełdzie i należący do Rezerwy Federalnej bank z siedzibą w La Jolla w Kalifornii, zarządzający aktywami o wartości ponad 2 miliardów dolarów – może pochwalić się imponującą listą klientów działających w oparciu o kryptowaluty, w tym Coinbase, Paxos, Circle, Gemini i Polychain Capital. Bank przeprowadził pierwszą ofertę publiczną pod koniec 2019 r. i przez większą część czasu, w którym akcje były emitowane, ceba jednej z nich wynosiła  od 13 do 16 dolarów za akcję. Jednak pod koniec września akcje banku wzrosły i od 9 grudnia były notowane po ponad 40 dolarów za akcję. 

Silvergate jest obecnie uważany za wiodącego dostawcę innowacyjnych rozwiązań i usług w zakresie infrastruktury finansowej dla rozwijającej się branży walut cyfrowych. Współautorzy raportu Motley Fool, Matt Frankel i Justin Moser, zwracają również uwagę na infrastrukturę wymiany kryptowalut, którą Silvergate zbudowała dla swoich klientów – Silvergate Exchange Network. Działa ona jako całodobowy pośrednik między giełdami a ich klientami instytucjonalnymi kupującymi i sprzedającymi kryptowaluty, w przeciwieństwie do zwykłych banków, które są ograniczone normalnymi godzinami pracy.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Silvergate i MicroStrategy nie są jedynymi akcjami blockchain notowanymi na giełdzie, które cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Ich konkurentem jest założony w 2000 r. Riot Blockchain.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0