Multiverse Computing symuluje przyjęcie płatności kryptowalutowych

15 kwietnia 2022

Firma zajmująca się obliczeniami kwantowymi, posiadająca biura w Kanadzie i Hiszpanii, nawiązała współpracę z Bankiem Kanady w celu przeprowadzenia symulacji, w jaki sposób przyjęcie kryptowaluty może przebiegać jako metoda płatności.

Przedsiębiorstwo poinformowało, że wykorzystała swój sprzęt w ramach projektu proof-of-concept z Bankiem Kanady, aby wygenerować przykłady tego, jak firmy niefinansowe mogą ostatecznie przyjąć kryptowaluty. Symulacje kwantowe wykorzystały scenariusze z 8 do 10 sieci finansowych z ponad 1,2 oktyliona możliwych konfiguracji.

Według firmy, ważne było, aby rozwinąć głębokie zrozumienie interakcji, które mogą mieć miejsce w sieciach płatności, aby zrozumieć, w jaki sposób firmy mogą przyjąć różne formy płatności. Symulacje sugerują, że płatności kryptowalutowe mogą w końcu istnieć obok przelewów bankowych i instrumentów zbliżonych do gotówki w niektórych branżach, a udział każdej z nich w rynku zależy od kosztów ekonomicznych i reakcji instytucji finansowych na szersze przyjęcie.

  • Chcieliśmy przetestować moc obliczeń kwantowych na przykładzie problemu badawczego, który jest trudny do rozwiązania przy użyciu klasycznych technik obliczeniowych – powiedziała Maryam Haghighi, dyrektor ds. nauki o danych w Banku Kanady. – Ta współpraca pomogła nam dowiedzieć się więcej o tym, jak obliczenia kwantowe mogą zapewnić nowy wgląd w problemy ekonomiczne dzięki przeprowadzaniu złożonych symulacji na sprzęcie kwantowym – dodała.

Wraz z postępem w dziedzinie obliczeń kwantowych często pojawia się wiele sugestii, że technologia ta może zostać wykorzystana do „złamania” zabezpieczeń Bitcoina lub innych blockchainów poprzez złamanie kryptografii leżącej u ich podstaw. W lutym 2022 r. gigant bankowy JPMorgan Chase opublikował badania nad siecią blockchain odporną na ataki z wykorzystaniem obliczeń kwantowych. Jednak co najmniej jeden ekspert w MIT Technology Review twierdził, że technologia ta jest o lata świetlne od takich zastosowań.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0