Multiverse Computing symuluje przyjęcie płatności kryptowalutowych

Firma zajmująca się obliczeniami kwantowymi, posiadająca biura w Kanadzie i Hiszpanii, nawiązała współpracę z Bankiem Kanady w celu przeprowadzenia symulacji, w jaki sposób przyjęcie kryptowaluty może przebiegać jako metoda płatności.

Przedsiębiorstwo poinformowało, że wykorzystała swój sprzęt w ramach projektu proof-of-concept z Bankiem Kanady, aby wygenerować przykłady tego, jak firmy niefinansowe mogą ostatecznie przyjąć kryptowaluty. Symulacje kwantowe wykorzystały scenariusze z 8 do 10 sieci finansowych z ponad 1,2 oktyliona możliwych konfiguracji.

Według firmy, ważne było, aby rozwinąć głębokie zrozumienie interakcji, które mogą mieć miejsce w sieciach płatności, aby zrozumieć, w jaki sposób firmy mogą przyjąć różne formy płatności. Symulacje sugerują, że płatności kryptowalutowe mogą w końcu istnieć obok przelewów bankowych i instrumentów zbliżonych do gotówki w niektórych branżach, a udział każdej z nich w rynku zależy od kosztów ekonomicznych i reakcji instytucji finansowych na szersze przyjęcie.

  • Chcieliśmy przetestować moc obliczeń kwantowych na przykładzie problemu badawczego, który jest trudny do rozwiązania przy użyciu klasycznych technik obliczeniowych – powiedziała Maryam Haghighi, dyrektor ds. nauki o danych w Banku Kanady. – Ta współpraca pomogła nam dowiedzieć się więcej o tym, jak obliczenia kwantowe mogą zapewnić nowy wgląd w problemy ekonomiczne dzięki przeprowadzaniu złożonych symulacji na sprzęcie kwantowym – dodała.

Wraz z postępem w dziedzinie obliczeń kwantowych często pojawia się wiele sugestii, że technologia ta może zostać wykorzystana do „złamania” zabezpieczeń Bitcoina lub innych blockchainów poprzez złamanie kryptografii leżącej u ich podstaw. W lutym 2022 r. gigant bankowy JPMorgan Chase opublikował badania nad siecią blockchain odporną na ataki z wykorzystaniem obliczeń kwantowych. Jednak co najmniej jeden ekspert w MIT Technology Review twierdził, że technologia ta jest o lata świetlne od takich zastosowań.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0