Nowa karta kryptowalutowa Nexo pozwala użytkownikom płacić bez sprzedawania Bitcoinów

13 kwietnia 2022

Firma udzielająca pożyczek kryptowalutowych oficjalnie uruchomiła wspieraną kryptowalutami kartę Mastercard, umożliwiającą użytkownikom płacenie za usługi kryptowalutami takimi jak Bitcoin bez sprzedawania swoich kryptowalut.

Nexo nawiązało współpracę z Mastercard i startupem płatności peer-to-peer DiPocket, aby uruchomić Nexo Card, kartę kryptowalutową pozwalającą posiadaczom kart używać ich kryptowalut jako zabezpieczenia, a nie je sprzedawać. Karta jest powiązana z linią kredytową dostarczoną przez Nexo, opartą na kryptowalutach, pozwalającą na wykorzystanie wielu aktywów jako zabezpieczenia, w tym, ale nie tylko, Bitcoin, Ether i stablecoin Tether.

„Karta Nexo działa za pośrednictwem linii kredytowych Nexo wspieranych przez kryptowaluty, co oznacza, że środki na zakupy pochodzą z dostępnej linii kredytowej, podczas gdy portfel aktywów cyfrowych pozostaje nienaruszony. Zabezpieczenie podlega spłacie zgodnie z zasadami i warunkami Nexo” – napisano w komunikacie.

Według firmy, linia kredytowa karty Nexo zaczyna się i pozostaje na poziomie 0% rocznej stopy procentowej, a produkt jest pierwszą w swoim rodzaju kartą kredytową Mastercard zabezpieczoną kryptowalutami. Karta nie wymaga również minimalnych spłat i nie pobiera opłat za wymianę walut w wysokości do 20 000 euro (21 700 dolarów). Podobnie jak tradycyjne karty kredytowe Mastercard, karta Nexo jest dostępna zarówno jako karta wirtualna, jak i fizyczna, a także posiada bezpośrednią integrację z Apple Pay i Google Pay.

Nexo przewiduje, że karta Nexo będzie akceptowana przez 92 miliony sprzedawców na całym świecie, gdzie akceptowana jest karta Mastercard, umożliwiając inwestorom wydanie do 90 proc. wartości fiat swojej kryptowaluty w ciągu kilku sekund bez sprzedawania jej – czytamy w komunikacie.

Karta jest od razu dostępna na wybranych rynkach europejskich. Według strony internetowej firmy, karta Nexo jest dostępna tylko dla mieszkańców 29 krajów, w tym Belgii, Cypru, Czech, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i innych.

Współzałożyciel i partner zarządzający Nexo Antoni Trenchev podkreślił, że wprowadzenie nowego produktu ma kluczowe znaczenie dla synergii między istniejącą siecią finansową a aktywami cyfrowymi. – Ten wyjątkowy produkt pozwoli milionom ludzi, najpierw w Europie, a następnie na całym świecie, na natychmiastowe wydawanie pieniędzy bez konieczności rezygnacji z potencjału swoich kryptowalut, oferując tym samym bezprecedensową codzienną użyteczność dla wschodzącej klasy aktywów – podkreślił.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0