Nexo uruchamia pożyczki NFT we współpracy z Three Arrows Capital

22 grudnia 2021

Platforma do pożyczania i wymiany kryptowalut uruchomiła NFT Lending Desk we współpracy z funduszem hedgingowym NFT Three Arrows Capital.

Nowy dział kredytowy obsługuje klientów pozagiełdowych, oferując kredyty kryptowalutowe zabezpieczone przez NFT. Nexo jest jednym z pierwszych pożyczkodawców kryptowalut, który pozwala klientom pożyczać stablecoiny, ETH i inne kryptowaluty, używając określonych NFT jako zabezpieczenia.

Firma stwierdziła, że w swojej początkowej iteracji usługa będzie akceptować NFT Bored Ape Yacht Club i CryptoPunks. Klienci mogą również korzystać z wydanych linii kredytowych jako środków finansowania sztuki, wykonując dalsze zakupy NFT z pożyczonymi środkami.

– Nasze partnerstwo z Three Arrows Capital jest definitywnym ruchem w kierunku dostarczania instrumentów finansowych & Web 3.0-native MetaFi. Ponieważ nadal odkrywamy pełny zakres tej klasy aktywów, usługi takie jak pożyczanie Nexo będą cieszyły się dużym popytem, aby odblokować wartość bazową NFT, jednocześnie pozwalając użytkownikom zachować własność – powiedział współzałożyciel i Managing Partner Nexo Antoni Trenchev.

Dzięki współpracy z Three Arrows Capital Nexo zamierza rozszerzyć swoje istniejące usługi emisji kredytów kryptowalutowych poprzez zapewnienie NFT Lending Desk z mechanizmami zabezpieczania ryzyka, wyceny i likwidacji. Dodatkowo, Three Arrows Capital stało się pierwszym klientem NFT Lending Desk, który posiada zabezpieczony NFT kredyt kryptowalutowy wydany przez Nexo.

Dyrektor Three Arrows Capital Kyle Davies dodał, że firma jest zaszczycona, że może współpracować z Nexo i wyrazić uznanie dla NFT jako instrumentu finansowego – takiego, który wymaga odpowiednich, wysokiej jakości narzędzi finansowych, aby w pełni wykorzystać dźwignię finansową.

W nadchodzących miesiącach Nexo planuje zwiększyć swoją ofertę produktów klasy inwestycyjnej oraz dostępną i bezpieczną ekspozycję na rynek NFT.

Ponieważ rynek pożyczek wspieranych przez NFT rośnie, a użyteczność NFT wzrasta, inne platformy pożyczkowe, takie jak NFTfi, ETNA Network i Drops Loans, również oferują podobne usługi do Nexo.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0