Niemcy planują emisję elektronicznych akcji na blockchainie

8 maja 2023

Rząd niemiecki dąży do wprowadzenia bardziej przyjaznych regulacje dla startupów pracujących z innowacjami finansowymi

Nowo opracowane przepisy „Future Finance Act” zostały wprowadzone przez ministerstwo finansów 5 kwietnia 2023 r. Ich kluczowe cele obejmują digitalizację rynków kapitałowych poprzez emisję elektronicznych papierów wartościowych na blockchainie i poprawę przenośności aktywów kryptowalutowych. Według przetłumaczonej wersji projektu ustawy, niemiecki „rynek kapitałowy powinien stać się bardziej nowoczesny i wydajny, aby zmobilizować więcej prywatnego kapitału na przyszłe inwestycje.”

Wśród celów rządu jest stworzenie korzystnego środowiska dla startupów i inwestorów w kraju. Przepisy zmniejszają minimalny kapitał rynkowy dla pierwszych ofert publicznych (IPO) z 1,25 mln euro (1,37 mln dolarów) do 1 mln euro (1,1 mln dolarów) i ułatwiają inwestycje graczy instytucjonalnych w startupy, małe firmy i spółki akwizycyjne specjalnego przeznaczenia (SPAC).

Nowe zasady miałyby dotyczyć przedsiębiorstw zatrudniających do 500 osób i osiągających przychody poniżej 100 mln euro (109 mln dolarów). – Chcemy, aby Niemcy stały się wiodącą lokalizacją dla startupów i firm wzrostowych – powiedział niemiecki minister finansów Christian Lindner. – Dlatego poprawiamy dostęp do rynku kapitałowego i ułatwiamy pozyskiwanie kapitału. Małe i średnie firmy również na tym skorzystają – dodał.

Rząd twierdzi, że posunięcie to uczyni Niemcy bardziej atrakcyjnymi dla inwestorów i będzie promować kulturę inwestycji giełdowych. – Startupy, firmy wzrostowe oraz małe i średnie przedsiębiorstwa powinny mieć łatwiejszy dostęp do rynku kapitałowego – powiedział minister.

Niemcy są członkiem G7, grupy siedmiu największych państw świata. G7 nie jest organizacją międzynarodową, a jedynie grupą państw, których przywódcy spotykają się na swoistym forum polityczno-ekonomicznym. Ugrupowanie to nie posiada swoich stałych organów ani sformalizowanej struktury. Wspólnie członkowie G7 pracują nad surowszymi regulacjami dotyczącymi kryptowalut, które zdaniem wielu w branży mogą hamować innowacje i wzrost. Oczekuje się, że nowa agenda G7 zostanie ujawniona na następnym spotkaniu w Hiroszimie w Japonii, które jest zaplanowane na maj.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0