OpenAI uruchamia program zwalczający luki w systemie

8 maja 2023

Firma stojąca za ChatGPT swtorzyła „Bug Bounty Program”, który ma pomóc w identyfikacji i rozwiązywaniu luk w swoich systemach.

OpenAI zaprosiło globalną społeczność badaczy bezpieczeństwa, etycznych hakerów i entuzjastów technologii, oferując zachęty za zakwalifikowanie informacji o lukach. Przedstawiciele przedsiębiorstwa są przekonani, że wiedza i czujność będą miały bezpośredni wpływ na utrzymanie bezpieczeństwa jej systemów i zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników.

Uruchomienie programu następuje po tym, jak główny sekretarz gabinetu japońskiego rządu Hirokazu Matsuno poinformował, że Japonia rozważy włączenie technologii AI do systemów rządowych, pod warunkiem, że kwestie prywatności i bezpieczeństwa cybernetycznego zostaną rozwiązane.

OpenAI doznało naruszenia danych 20 marca, gdzie dane użytkownika zostały narażone na innego użytkownika z powodu błędu w bibliotece open-source.

W opublikowanym komunikacie firma poinformowała, że nawiązała współpracę z Bugcrowd – platformą bug bounty – w celu zarządzania procesem zgłaszania i nagradzania, który ma zapewnić usprawnione doświadczenie dla wszystkich uczestników. Nagrody pieniężne będą przyznawane na podstawie wagi i wpływu zgłoszonych błędów. Nagrody wahają się od 200 dolarów za znaleziska o niskiej wadze do 20 tys. dolarów za wyjątkowe odkrycia. Ochrona „bezpiecznej przystani” jest zapewniona dla badań nad podatnościami prowadzonych zgodnie z konkretnymi wytycznymi wymienionymi przez OpenAI. Od badaczy oczekuje się, że będą przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów.

Jeżeli osoba trzecia wystąpi na drogę sądową przeciwko badaczowi bezpieczeństwa, który uczestniczył w programie bug bounty OpenAI, a badacz postępował zgodnie z zasadami programu, OpenAI poinformuje innych, że badacz działał zgodnie z wytycznymi programu. Dzieje się tak, ponieważ systemy OpenAI są połączone z innymi systemami i usługami firm trzecich.

OpenAI to amerykańskie laboratorium badawcze specjalizujące się w dziedzinie sztucznej inteligencji. Organizacja składa się z dwóch części: OpenAI Incorporated (non-profit) oraz OpenAI Limited Partnership (spółka-córka, działająca w celach komercyjnych). Celem badań prowadzonych przez OpenAI jest promowanie i rozwijanie sztucznej inteligencji przyjaznej dla człowieka.

Laboratorium zostało założone w 2015 roku w San Francisco przez grupę inwestorów, w tym m.in. Sama Altmana, Reida Hoffmana, Jessikę Livingston, Elona Muska, Ilyę Sutskever, Petera Thiela i innych, którzy zobowiązali się do wpłaty łącznej kwoty 1 miliarda dolarów amerykańskich. W 2020 OpenAI korzystało z piątego najpotężniejszego superkomputera na świecie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0