Operator BitMEX dołącza do Global Digital Finance

21 stycznia 2021

Grupa 100x dołączyła do dużego stowarzyszenia branżowego opowiadającego się za przyjęciem zasobów cyfrowych.

Jako członek rady patronackiej Global Digital Finance, 100x będzie popierać bardziej inkluzywny i lepiej regulowany cyfrowy system finansowy.

Nowe partnerstwo rozszerza wysiłki 100x mające na celu promowanie współpracy między sektorem publicznym i prywatnym w celu powszechnego przyjęcia kryptowalut. – Lepsza współpraca publiczno-prywatna to jedyny sposób na wdrożenie na szeroką skalę zasobów cyfrowych. Będziemy walczyć o postęp w zakresie standardów operacyjnych i zarządzania w całej branży – powiedział Alexander Höptner, dyrektor generalny 100x Group.

Global Digital Finance powstało w marcu 2018 r. Celem stowarzyszenia jest umożliwienie współpracy przedstawicieli branży aktywów kryptograficznych ze specjalistami z zakresu usług finansowych oraz organów regulacyjnych w celu zbudowania wydajnego i przejrzystego ekosystemu dla każdego rodzaju aktywów cyfrowych. Do tej pory stowarzyszenie pozyskało wielu znanych członków z branży, w tym Coinbase, ConsenSys i Huobi. Malcolm Wright, dyrektor ds. Zgodności 100x, dołączył do GDF w 2018 roku i jest przewodniczącym rady doradczej i współprzewodniczącym grupy roboczej GDF Anti-Money Laundering.

Dołączenie 100x do Global Digital Finance jest wynikiem trwającego procesu prawnego wniesionego przeciwko BitMEX przez amerykańskie organy nadzoru papierów wartościowych. Pod koniec 2020 r. Commodity Futures Trading Commission złożyła skargi cywilne na firmę, oskarżając BitMEX o oferowanie niezarejestrowanej sprzedaży instrumentów pochodnych amerykańskim inwestorom detalicznym. BitMEX ma udzielić odpowiedzi na skargę CFTC do 12 lutego 2021 roku.

BitMEX walczy o zwiększenie swoich działań regulacyjnych i zgodności od czasu wniesienia sprawy. 12 stycznia 2021 r. firma ogłosiła swoją współpracę z firmą Chainalysis, która zajmuje się analizą łańcucha bloków. Celem współpracy jest „identyfikacja oraz badanie i powstrzymywanie nielegalnych transakcji”. Wcześniej w styczniu BitMEX stwierdził, że cała jego baza użytkowników przeszła obowiązkowe kontrole.

BitMEX jest giełdą kryptowalut oraz platformą handlu instrumentami pochodnymi. Jest zarządzany przez firmę HDR Global Trading Limited, która jest zarejestrowana na Seszelach i posiada swoje biura na całym świecie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0