Standard Chartered utworzy nową kryptogiełdę

2 czerwca 2021

Międzynarodowa firma bankowa świadcząca usługi finansowe z siedzibą w Wielkiej Brytanii uruchamia giełdę kryptowalut.

Jak informuje agencja Reuters, 2 czerwca 2021 r. Standard Chartered nawiązało współpracę z właścicielem giełdy w Hongkongu, firmą BC Technology Group, w celu uruchomienia platformy dla brytyjskiego i europejskiego rynku instytucjonalnego. Bank od dawna przejawiał zainteresowanie sferą kryptowalut, a wspomniana wiadomość jest następstwem różnych prób wejścia przedsiębiorstwa na arenę handlu kryptowalutami.

Projekt będzie realizowany przez podległą bankowi spółkę SC Ventures. – Mamy silne przeczucie, że aktywa cyfrowe pozostaną i zostaną przyjęte przez rynek instytucjonalny jako bardzo istotna klasa aktywów – powiedział Reutersowi Alex Manson, szef SC Ventures.

Poprzez nową inwestycję Standard Chartered staje się najnowszym głównym graczem finansowym, który zadeklarował zainteresowanie handlem kryptowalutami. Wcześniej inny gigant bankowy – HSBC – ogłosił, że nie jest zainteresowany wejściem na rynek, nawet w sytuacji gdy jego najwięksi konkurenci starają się pozyskać klientów instytucjonalnych własnymi ofertami. Tymczasem oczekuje się, że banki krajowe w Stanach Zjednoczonych uruchomią masowo handel bitcoinami do końca 2021 roku.

W wypowiedzi dla serwisu Cointelegraph Raphael Polansky, dyrektor zarządzający Boerse Stuttgart Digital Ventures GmbH, powiedział, że przechowywanie kryptowalut będzie również cieszyć się ciągłym zainteresowaniem ze strony tradycyjnych banków. – Przewidujemy wiele strategicznych ruchów na rynku, na którym tradycyjne banki będą inwestować w powierników kryptowalut zamiast budować własne rozwiązania – zaznaczył.

Przypomnijmy, że Standard Chartered uruchomił kryptowalutowe przedsięwzięcie pod nazwą Zodia pod koniec 2020 roku. – Misją Zodia jest bycie „siłą dobra” poprzez podnoszenie standardów branżowych dla zasobów cyfrowych w zrównoważony, bezpieczny i odpowiedzialny sposób – powiedział Manson cytowany we wcześniejszym komunikacie prasowym.

Standard Chartered zatrudnia łącznie 85 tysięcy pracowników i jest obecny na 59 rynkach. Sieć obsługuje klientów na blisko 150 rynkach na całym świecie. Przedsiębiorstwo jest notowane na giełdach papierów wartościowych w Londynie i Hongkongu. Spółka świadczy usługi z zakresu bankowości korporacyjnej i instytucjonalnej, bankowości transakcyjnej, związane z rynkiem walutowym i stóp procentowych, oraz klientom z sektora finansowego, technologicznego oraz ropy i gazu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0