Opera Crypto Browser jest już dostępna na iPhone’a i iPada

18 kwietnia 2022

Chociaż użytkownicy mobilnego systemu Android mieli dostęp do przeglądarki już od kilku miesięcy, ponad miliard użytkowników Apple może ją teraz pobrać za pośrednictwem App Store.

15 kwietnia 2022 r. Opera udostępniła wersję beta swojej przeglądarki Web3 z wbudowanym portfelem kryptowalutowym dla urządzeń z systemem iOS, iPhone’a i iPada. Przeglądarka kryptowalutowa Opery jest dostępna dla użytkowników komputerów Mac i Windows, a także dla użytkowników telefonów komórkowych z systemem Android od stycznia. Wydanie mobilne jest najnowszym krokiem w projekcie Crypto Browser, inicjatywie skupionej na Web3, mającej na celu ułatwienie nawigacji w zdecentralizowanych aplikacjach (DApp), grach i platformach metaverse.

Jak podaje firma, główne funkcje obejmują Opera Wallet z obsługą ekosystemów Ethereum, Polygon i Celo, umożliwiającą kupno, sprzedaż i transfer tokenów. Użytkownicy mogą również przywrócić każdy portfel kompatybilny z Ethereum Virtual Machine (EVM) do natywnego Portfela Opery i zintegrować swoje istniejące aktywa i salda.

Na stronie głównej przeglądarki użytkownicy mogą zobaczyć najnowsze wyniki sprzedaży tokenów niezbywalnych (NFT) oraz agregator wiadomości o nazwie „Crypto Corner”, z aktualizacjami na żywo dotyczącymi cen aktywów kryptowalutowych i opłat za gaz, a także zrzutów, a nawet sugerowanych zasobów edukacyjnych.

Firma poinformowała również, że przeglądarka jest wyposażona w ochronę przed wydobywaniem kryptowalut, która blokuje skrypty „cryptojacking”, mogące zagrozić wydajności urządzenia iPhone lub iPad. Inne funkcje bezpieczeństwa obejmują natywną blokadę reklam i trackerów, blokadę wyskakujących okienek oraz intuicyjną blokadę dialogu z plikami cookie.

Według Jorgena Arnesena, który pełni funkcję EVP mobile w Operze, przeglądarka Crypto Browser jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie Web3, zarówno wśród weteranów kryptowalut, jak i nowicjuszy. – Projekt Opera Crypto Browser został stworzony w celu uproszczenia doświadczenia użytkownika Web3, które często było dezorientujące dla zwykłych użytkowników. Opera wierzy, że Web3 musi być łatwy w użyciu, aby osiągnąć swój pełny potencjał i masowe przyjęcie – powiedział.

Firma dodała również wsparcie dla ośmiu głównych ekosystemów blockchain – Bitcoin, Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos Network i IXO. Przedsiębiorstwo planuje w przyszłości zintegrować więcej łańcuchów proof-of-stake.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0