Exmo opuszcza Rosję i Białoruś

18 kwietnia 2022

Powiązana z Rosją giełda kryptowalut nie będzie już świadczyć usług dla użytkowników z Rosji, Białorusi i Kazachstanu.

Londyńska giełda kryptowalut Exmo jest kolejną platformą handlu kryptowalutami, która formalnie zawiesiła działalność w Rosji i na Białorusi z powodu inwazji Rosji na Ukrainę. – Niestety, nie możemy już dłużej utrzymywać części biznesu o wysokim ryzyku, ponieważ globalna grupa nie chce narażać planów globalnej ekspansji na ryzyko poprzez utrzymywanie tak ryzykownych rynków w swojej strukturze – powiedział dyrektor generalny Exmo Sergiej Żdanow.

Wiadomo już, że Exmo sprzedaje swój biznes związany z aktywami cyfrowymi w Rosji i na Białorusi firmie zajmującej się rozwojem oprogramowania z siedzibą w Rosji. Umowa obejmuje rachunki klientów Exmo w Rosji i na Białorusi, a także lokalne systemy onramp fiat. Kod techniczny platformy nie jest sprzedawany i jest w całości własnością grupy Exmo. W ramach transakcji, ostateczny właściciel Exmo, Eduard Bark, również opuszcza firmę, przenosząc swoje udziały na rzecz Żdanowa.

Oprócz Rosji i Białorusi, transakcja obejmuje również działalność Exmo w Kazachstanie, ponieważ zespół nowego właściciela ma siedzibę w tym kraju. Nieujawniony nabywca posiada zarówno rosyjską firmę zajmującą się tworzeniem oprogramowania, jak i kazachstańską osobę prawną zajmującą się wymianą kryptowalut.

– Włożyliśmy wiele wysiłku w rosyjską część biznesu, więc upewniliśmy się, że teraz jest ona w dobrych rękach. Nowy właściciel nie tylko podąża za mapą drogową, którą stworzyliśmy wcześniej, ale także znacznie łatwiej wejdzie na nowe szczyty. Podjęliśmy tę decyzję z korzyścią dla obu stron – powiedział Żdanow.

Exmo to duża giełda kryptowalut założona przez rosyjskich przedsiębiorców Ivana Petuhovskiego i Pavla Lernera jeszcze w 2013 roku. Wycofanie sie firmy z Rosji będzie miało znaczący wpływ na giełdę, ponieważ kraj ten był jednym z jej głównych rynków. – Odczujemy spadek przychodów o blisko 30%. Jednak w dłuższej perspektywie jesteśmy pewni, że przyspieszy to nasz wykładniczy wzrost i pozwoli firmie stać się jednorożcem w ciągu najbliższych trzech lat. Rozważymy powrót, gdy Rosja przestanie być klasyfikowana jako kraj wysokiego ryzyka – stwierdził Żdanow.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0