Pantera Capital zamierza zebrać 1,25 mlda dolarów na swój drugi fundusz blockchainowy

30 września 2022

Informacja została potwierdzona przez prezesa firmy, Dana Moreheada.

Firma inwestycyjna venture-capital zarządza obecnie 4,5 mld USD aktywów w blockchainie
branży i jest uważana za jedną z najbardziej aktywnych firm w przestrzeni kryptowalutowej. Oferuje pięć funduszy: venture, bitcoin, early-stage token, liquid i blockchain.

Pantera uruchomiła pierwszy fundusz blockchain w 2021 roku. Jego celem było zebranie 600 milionów dolarów. Zamiast tego, w styczniu 2022 roku, firmie udało się zabezpieczyć ponad 1 miliard dolarów zobowiązań.

Prezes Pantera Capital Dan Morehead ogłosił na konferencji w Singapurze, że drugi fundusz blockchain będzie inwestował w cyfrowe tokeny i akcje. Będzie też kupował akcje firm m.in.
których firma już zainwestowała, ale których wartość znacznie spadła. Należą do nich Coinbase,
FTX, Anchorage Digital, Amber Group i Flashbots.

Celem nowego funduszu jest pomoc inwestorom kryptowalutowym, którzy ponieśli straty w związku ze spadkiem cen w 2022 r. – Chcemy zapewnić płynność ludziom, którzy czują się zrezygnowani. Jesteśmy bardzo byczo nastawieni na następne 10 lub 20 lat – powiedział Morehead. W wywiadzie prezes Pantery podkreślił, że podczas gdy większość zagrożeń, z którymi branża kryptowalutowa z którymi do tej pory się borykała, zniknęła, to ryzyko regulacyjne pozostaje. Jego zdaniem, niepewność regulacyjna w USA zniechęca do innowacji i zmusza firmy i projekty do przeniesienia się za granicę do państw bardziej przyjaznych pod kątem prawnym. – brak jasnych regulacji hamuje innowacje, ponieważ ludzie boją się negatywnych konsekwencji – dodał Morehead.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0