Crypto.com z nową zgodą regulacyjną we Francji

2 października 2022

Platforma aktywów cyfrowych z siedzibą w Singapurze uzyskała ważną zgodę regulacyjną we Francji.

Platforma aktywów cyfrowych została zatwierdzona do rejestracji jako Digital Asset Service Provider (DASP) przez regulatora giełdy Autorité des marchés financiers (AMF). Zgoda została udzielona po tym, jak platforma otrzymała zgodę od Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution (ACPR), regulatora finansowego we Francji.

Zatwierdzenie regulacyjne pomoże platformie aktywów cyfrowych zaoferować pakiet produktów i usług zgodnie z lokalnymi przepisami dla francuskich klientów. Platforma zamierza wykorzystać ostatnie zatwierdzenie do rozszerzenia swoich usług w Europie.

Mobilna platforma wymiany aktywów cyfrowych zdołała uzyskać ponad pół tuzina zatwierdzeń regulacyjnych w 2022 roku, rozprzestrzeniając się w Ameryce Północnej, Azji i Europie. Wcześniej, w lipcu 2022 roku, Crypto.com udało się uzyskać dwa ważne zatwierdzenia regulacyjne – jeden na Cyprze, a drugi we Włoszech. W tym czasie Kris Marszalek, współzałożyciel i dyrektor generalny platformy, zapowiadał, że firma skupia się na ekspansji w Europie.

Z kolei w sierpniu platforma otrzymała zielone światło od brytyjskich regulatorów dla niektórych działań kryptowalutowych. Oprócz Europ Crypto.com zdobyło również główne zatwierdzenia regulacyjne w Dubaju, Ontario Kanadzie, Kajmanach, Singapurze i Korei Południowej.

Zatwierdzenie regulacyjne we Francji jest dla firmy czymś szczególnym, ponieważ nastąpiło kilka miesięcy po tym, jak Crypto.com nie udało się zostać sponsorem Formuły 1.Przypomnijmy, że w lipcu 2022 r. kilka międzynarodowych zespołów wyścigowych F1 usunęło lub zakryło branding i logo sponsorów związanych z kryptowalutami, w tym Crypto.com. Miało to miejsce ze względu na niepewność wokół przepisów kryptowalutowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0