Galaxy Digital dostarczy dane rynkowe do blockchainów z Chainlink

13 października 2022

Firma zapewni niezbędne informacje, aby twórcy inteligentnych kontraktów mogli budować lepsze aplikacje blockchain.

Pomimo innowacji, jakie przynosi technologia, blockchain sam w sobie nie jest automatycznie dostarczany z danymi rynkowymi. Aby to naprawić, firma handlująca i zarządzająca aktywami Galaxy Digital nawiązała współpracę z Chainlink. W ramach partnerstwa Galaxy zobowiązało się do dostarczenia swoich danych dotyczących cen kryptowalut. Firma wierzy, że dzięki temu rozwiązaniu twórcy inteligentnych kontraktów będą mieli możliwość budowania bardziej zaawansowanych zdecentralizowanych aplikacji (DApps).

Zane Glauber, szef możliwości strategicznych w Galaxy Digital, uważa, że integracja będzie miała pozytywny wpływ na ekosystem blockchain. – Blockchainy nie są wstępnie załadowane zewnętrznymi danymi, więc dostarczamy ceny referencyjne dla spotowych aktywów cyfrowych, które będą w stanie zasilić wiele skomplikowanych struktur finansowych, które tylko tradycyjnie były domeną naszego istniejącego systemu finansowego – wyjaśnił.

Według Glaubera dane rynkowe będą ważne dla zdecentralizowanych prymitywów finansowych (DeFi) i DApps, ponieważ te produkty potrzebują cen referencyjnych, które mogą być osadzone w inteligentnych kontraktach. – Wzrost tych przyszłych produktów powinien pomóc zabezpieczyć rosnącą całkowitą wartość zablokowaną w aplikacjach DeFi, wspierając przyszły rozwój ekosystemu – powiedział.

Podczas gdy DeFi nadal ma duży potencjał rozwoju, przestrzeń ta jest nadal narażona na różnego rodzaju hacki i exploity. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie luka w generatorze adresów vanity wallet Profanity została wykorzystana przez hakerów. Z tego powodu kilka portfeli straciło kryptowaluty o wartości około 3,3 miliona. Ponad tydzień później zaatakowany został kolejny adres portfela, w wyniku czego haker ukradł prawie 1 milion dolarów w Ether.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0