Paul Tudor Jones krytycznie o bitcoinie

4 grudnia 2020

Bitcoin to „zła cena za oferowane możliwości” – twierdzi legendarny inwestor.

W czwartkowym wywiadzie z Julią LaRoche z serwisu Yahoo Finance, Paul Tudor Jones przedstawił swoją wizję rynku walut cyfrowych na następne kilkadziesiąt lat. – W żadnym wypadku nie jestem ekspertem od bitcoina – zaznaczył Jones. I dodał: – Przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 500 miliardów dolarów jest to zła kapitalizacja rynkowa w świecie, w którym ma się kapitalizację rynkową o wartości 90 bilionów dolarów i Bóg jeden wie, ile bilionów waluty fiducjarnej.

W udzielonym wywiadzie Jones odnosił się również do poglądu, że kapitalizacja rynkowa bitcoina, która obecnie wynosi 358 miliardów dolarów, jest zbyt niska w stosunku do jego przypadku użycia i przyszłych czynników wpływających na wartość. – Bitcoin bardzo przypomina mi akcje internetowe z 1999 roku, ponieważ internet znajdował się wtedy w powijakach. Nikt tak naprawdę nie wiedział, w jaki sposób można go docenić ze względu na rozległe możliwości, które były wtedy jeszcze przed nami.

Paul Tudor Jones spodziewa się, że wszyscy, w tym suwerenne narody, będą używać „jakiegoś rodzaju cyfrowej waluty” przez następne 20 lat. W tym czasie cyfrowy rynek walutowy będzie bardzo podobny do dzisiejszego „kompleksu metali”, w którym mamy „cenne kryptowaluty”, takie jak bitcoin, przejmujący rolę złota i kryptowalut transakcyjnych pełniących funkcję metali przemysłowych, takich jak miedź i aluminium.

Przypomnijmy, że Jones publicznie opowiedział się za bitcoinem w maju, kiedy to opisał aktywa jako „najszybszego konia w wyścigu” przeciwko inflacji. W zeszłym tygodniu inwestor przedstawił zaś model fraktalny oparty na trajektorii złota w latach 70. XX wieku, aby przewidzieć wybuchowy wzrost cen BTC w przyszłym, 2021 roku.

Eksperci są zdania, że rok 2020 może okazać się rokiem, w którym instytucje trwale zmienią trajektorię bitcoina. Aktywa kryptograficzne oficjalnie trafią do źródeł danych z Wall Street w 2021 roku, umożliwiając inwestorom monitorowanie ruchów cen minuta po minucie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0