PayPal rozwija usługi związane z kryptowalutami i blockchainem

23 maja 2022

Firma dokłada wszelkich starań, aby wprowadzić na swoją platformę wszystkie możliwe integracje blockchain i kryptowalut.

Po uruchomieniu usługi kupna, przechowywania i sprzedaży Bitcoin (BTC) w Stanach Zjednoczonych w 2020 r. , PayPal nadal rozszerza swoją ofertę związaną z walutami cyfrowymi. – Po prostu powoli wchodzimy na tarczę kryptowalutową z kupnem lub sprzedażą w niektórych jurysdykcjach. Staramy się współpracować z innymi, aby objąć wszystko, co możemy, niezależnie od tego, czy będą to monety, które mamy obecnie w portfelach cyfrowych PayPal, prywatne waluty cyfrowe czy CBDC w przyszłości – powiedział wiceprezes firmy Richard Nash.

Nash zasugerował również, że jest posiadaczem kryptowalut, co doskonale współgra z jego stanowiskiem w PayPal. Na pytanie, czy sam posiada jakieś kryptowaluty, wiceprezes odpowiedział: – Mam wiele rzeczy, nad którymi pracuję w PayPal i lubię sam doświadczać oferowanych usług, więc myślę, że to naturalne.

PayPal jest jedną z największych na świecie firm płatniczych, która w ostatnich latach przeniosła się do kryptowalut i blockchain. Oprócz wprowadzenia opcji kupna i sprzedaży BTC w niektórych krajach, w marcu 2021 roku PayPal ogłosił również własną usługę kasową, aby umożliwić płatności kryptowalutowe dla handlowców. Firma rozważa również uruchomienie własnego stablecoina o nazwie PayPal Coin.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0