PayPal rozwija usługi związane z kryptowalutami i blockchainem

Firma dokłada wszelkich starań, aby wprowadzić na swoją platformę wszystkie możliwe integracje blockchain i kryptowalut.

Po uruchomieniu usługi kupna, przechowywania i sprzedaży Bitcoin (BTC) w Stanach Zjednoczonych w 2020 r. , PayPal nadal rozszerza swoją ofertę związaną z walutami cyfrowymi. – Po prostu powoli wchodzimy na tarczę kryptowalutową z kupnem lub sprzedażą w niektórych jurysdykcjach. Staramy się współpracować z innymi, aby objąć wszystko, co możemy, niezależnie od tego, czy będą to monety, które mamy obecnie w portfelach cyfrowych PayPal, prywatne waluty cyfrowe czy CBDC w przyszłości – powiedział wiceprezes firmy Richard Nash.

Nash zasugerował również, że jest posiadaczem kryptowalut, co doskonale współgra z jego stanowiskiem w PayPal. Na pytanie, czy sam posiada jakieś kryptowaluty, wiceprezes odpowiedział: – Mam wiele rzeczy, nad którymi pracuję w PayPal i lubię sam doświadczać oferowanych usług, więc myślę, że to naturalne.

PayPal jest jedną z największych na świecie firm płatniczych, która w ostatnich latach przeniosła się do kryptowalut i blockchain. Oprócz wprowadzenia opcji kupna i sprzedaży BTC w niektórych krajach, w marcu 2021 roku PayPal ogłosił również własną usługę kasową, aby umożliwić płatności kryptowalutowe dla handlowców. Firma rozważa również uruchomienie własnego stablecoina o nazwie PayPal Coin.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0