CoinSwitch domaga się skutecznych przepisów kryptowalutowych

22 maja 2022

Indie muszą ustanowić zasady dotyczące kryptowalut, aby rozwiązać problem niepewności regulacyjnej, chronić inwestorów i pobudzić sektor kryptowalut- twierdzi prezes CoinSwitch Ashish Singhal.

Chociaż indyjski bank centralny poparł zakaz kryptowalut ze względu na ryzyko dla stabilności finansowej, posunięcie rządu federalnego w sprawie opodatkowania dochodów z nich zostało zinterpretowane przez branżę jako znak akceptacji ze strony New Delhi. – Użytkownicy nie wiedzą, co stanie się z ich udziałami – czy rząd zamierza zakazać, nie zakazać, jak to będzie regulowane – powiedział prezes CoinSwitch Ashish Singhal na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

CoinSwitch, który jest wyceniany na 1,9 miliarda dolarów, uchodzi za największą firmą kryptowalutową w Indiach z ponad 18 milionami użytkowników. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Bengaluru, głównym ośrodku technologicznym Indii, jest wspierane przez Andreessen Horowitz, Tiger Global i Coinbase Ventures.

Firmy z branży blockchain i kryptowalut są licznie reprezentowane na tegorocznym spotkaniu w Davos, które zbiega się w czasie z okresem gwałtownego spadku cen kryptowalut na całym świecie. Co prawda bank centralny Indii wyraził poważne obawy dotyczące prywatnych kryptowalut, ale premier Narendra Modi w zapewnił, że takie nowe technologie powinny być wykorzystywane do wzmacniania demokracji, a nie jej podważania.

Giełdy często zmagają się w Indiach z partnerstwem z bankami, aby umożliwić transfer środków. Przypomnijmy, że w kwietniu 2022 r. CoinSwitch i inne firmy zdecydowały się na wyłączenie depozyty w rupiach za pośrednictwem szeroko stosowanej sieci wspieranej przez państwo, co zaalarmowało inwestorów.

Chociaż nie ma oficjalnych danych na temat wielkości indyjskiego rynku kryptowalut, CoinSwitch szacuje liczbę inwestorów na nawet 20 milionów, z łącznymi pakietami o wartości około 6 miliardów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0