Coinbase oferuje tokeny w rozszerzonej usłudze swapowej

24 maja 2022

Największa amerykańska giełda kryptowalut dodała BNB Chain (dawniej Binance Smart Chain) oraz Avalanche do listy obsługiwanych sieci Coinbase Wallet, w których użytkownicy mogą wymieniać i przechowywać kryptowaluty.

We wpisie na blogu giełda zapewniła, że dodana funkcjonalność zapewni dostęp do tysięcy tokenów, które stanowią „większą różnorodność niż większość tradycyjnych scentralizowanych giełd może zaoferować”.

Dodanie funkcjonalności do BNB Chain i Avalanche zwiększa całkowitą liczbę obsługiwanych sieci do czterech, w tym Ethereum i Polygon. Użytkownicy portfela, którzy chcą handlować on-chain, mogą korzystać z własnej zdecentralizowanej giełdy Coinbase w aplikacji (DEX) na czterech sieciach. Mostkowanie tokenów nie jest jeszcze dostępne.

Coinbase Wallet pozwala użytkownikom na samodzielne przechowywanie swoich kryptowalut i zapewnia dostęp do on-chain w przeciwieństwie do funkcji dostępnych na scentralizowanej platformie Coinbase.

Na chwilę obecną Coinbase posiada tylko 173 tokeny notowane na swojej giełdzie. Liczba ta wypada blado w porównaniu z tysiącami tokenów dostępnych w czterech sieciach, do których użytkownicy Coinbase Wallet mają dostęp. Giełda oświadczyła, że w nadchodzących miesiącach możliwe będzie przeprowadzanie swapów na jeszcze większej liczbie sieci. – Nie tylko handel się rozszerzy, ale planujemy również dodać wsparcie dla mostkowania sieci, pozwalając na bezproblemowe przenoszenie tokenów pomiędzy wieloma sieciami – poinformowali przedstawiciele przedsiębiorstwa.

Mostkowanie sieci polega na przesyłaniu tokenów pomiędzy sieciami bez przechodzenia przez scentralizowaną giełdę (CEX). Do popularnych mostów tokenowych należą Multichain i Wormhole.

Coinbase wprowadza również portfel Web3 i przeglądarkę dla aplikacji mobilnej. Dzięki temu traderzy mobilni będą mieli dostęp do szerokiego ekosystemu DEX-ów w obsługiwanych sieciach, poza własną bazą Coinbase.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0