Szef Mastercard zapowiada obecność w przestrzeni kryptograficznej

30 lipca 2021

Tradycyjne sieci kart walczą o to, aby ich usługi pozostały w centrum nowych rozwiązań w zakresie aktywów cyfrowych, niezależnie od tego, czy są to cyfrowe waluty banku centralnego, czy też stablecoiny sektora prywatnego.

W ostatnim czasie dyrektor generalny Mastercard Michael Miebach omówił ostatnie zmiany w kryptowalutach i CBDC, dając do zrozumienia, że ​​firma jest dobrze przygotowana do pozostania filarem wewnętrznych i międzynarodowych przepływów wartości. – Wierzymy, że robimy, to wprowadzamy na rynek perspektywę jako dostawcy płatności wielotorowych. Musimy być w tej przestrzeni, ponieważ ludzie szukają odpowiedzi – powiedział.

Mastercard bardzo aktywnie nadąża za innowacjami w dziedzinie cyfrowej waluty, po części stymulowany przez konkurencję z jej rywalem, Visą. W lutym 2021 r. firma ujawniła plany wspierania kryptowalut, torując drogę prawie miliardowi użytkowników do wydania swoich kryptowalut u ponad 30 milionów obsługiwanych sprzedawców na całym świecie.

W ostatnim czasie firma ogłosiła nowy program zaangażowania startupów w ramach Mastercard Start Path – programu akceleracyjnego mającego na celu wsparcie fintechów i firm pracujących z aktywami cyfrowymi, kryptowalutami i technologią blockchain. Najnowsze, które zostaną wprowadzone na rynek, to SupraOracles, dostawca infrastruktury blockchain, firma STACS, firma Taurus and Mintable, zajmująca się emisją i handlem NFT.

Na froncie publicznym firma wdrożyła również wirtualne środowisko testowe, które ma pomóc bankom centralnym w symulowaniu emisji, dystrybucji i transakcji CBDC między wieloma stronami. Platforma jest nastawiona zarówno na hurtowe, jak i detaliczne projekty CBDC i oferuje praktyczny wgląd w to, jak, między innymi, CBDC może być interoperacyjna z istniejącymi metodami płatności i być wykorzystywana do płacenia za towary i usługi codziennego użytku.

Podczas rozmowy o finansach Miebach argumentował: – Wszystkie te kraje muszą dokonać kompromisu między istniejącą dostawą produktów finansowych a tym, co rozwiązuje CBDC, niezależnie od tego, czy jest to włączenie finansowe, czy płatności transgraniczne. Mamy w tym doświadczenie.

Mastercard nie pomija również sektora stablecoin, który już odniósł sukces w walutach, takich jak moneta USDC ze sztywnym kursem dolara, i jest gotowy do uruchomienia Diem powiązanego z Facebookiem. Miebach potwierdził, że firma przygotowuje swoją sieć do obsługi transakcji stablecoin, pod warunkiem, że jej emitenci spełniają wymagania regulacyjne oraz spełniają standardy ochrony i bezpieczeństwa konsumentów.

Dyrektor generalny Visa wygłosił w tym roku podobnie zwyżkowe uwagi dotyczące stablecoinów, argumentując, że ich blockchainy można uznać za szyny płatnicze podobne do sieci RPT lub ACH. Visa nie jest też niechętna bardziej niestabilnym aktywom kryptograficznym, postrzegając je jako magazyn wartości, dla którego firma nadal może świadczyć usługi naziemne na rampie.

Eric Grover, dyrektor Intrepid Ventures powiedział, że zarówno stablecoiny, jak i CBDC powinny być „w sterówce Mastercard i Visa” i że obie sieci kart powinny angażować się w te zmiany „z zapałem”.

Na początku lipca 2021 r. Mastercard ogłosił nowe partnerstwo z Circle, Paxos, Evolve Bank & Trust i wieloma innymi w ramach wspólnego projektu, aby umożliwić bankom i firmom kryptograficznym wprowadzenie kart kryptograficznych, których można używać wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta Mastercard.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0