PayPal uważa, że gotówka idzie w zapomnienie

24 listopada 2020

Szef PayPala jest zdania, że pandemia COVID-19 przyspieszyła przejście na cyfrowe formy płatności.

W wywiadzie dla stacji CNBC dyrektor generalny PayPal, Dan Schulman, powiedział że. PayPal chce być liderem trwającej transformacji cyfrowej. – 40 do 70% konsumentów nie chce już mieć do czynienia z gotówką – zaznaczył, dodając że “w czasie pandemii, korzystanie z gotówki gwałtownie spadło”.

Przypomnijmy, że PayPal zamierza ułatwić ludziom kupowanie i przechowywanie kryptowalut.  – Co bardzo ważne, na początku przyszłego roku pozwolimy kryptowalutom być źródłem finansowania każdej transakcji u wszystkich 28 milionów naszych sprzedawców. To zaś znacznie zwiększy użyteczność kryptowalut – zaznaczył Schulman Jego zdaniem jest tylko kwestią czasu, zanim banki centralne wydadzą własne waluty cyfrowe, czyli CBDC: – To nie kwestia, czy, ale kiedy i w jaki sposób zaczniemy widzieć, jak coraz więcej banków centralnych emituje waluty cyfrowe. Myślę, że kryptowaluty będą niosły ze sobą coraz więcej użyteczności – powiedział.

Globalny operator płatności, który ma ponad 300 milionów aktywnych użytkowników obecnie posiada on około 70% wszystkich nowych Bitcoinów w obiegu. To właśnie niedobór cyfrowych monet został wymieniony jako główny powód szybkiego wzrostu wartości Bitcoina w ciągu ostatniego miesiąca. „Przed integracją kryptowalut przez PayPala, itBit, giełda prowadzona przez Paxos, osiągała dość stały wolumen obrotu 

“Jeśli ten wzrost [popytu] będzie się utrzymywał, sam PayPal kupi w ciągu kilku tygodni więcej coinów niż jest wykopywanych nowych bitcoinów” – napisał fundusz Pantera Capital, dodając, żebitcoin był gotowy na większą i bardziej zrównoważoną hossę w nadchodzących miesiącach.

Najpopularniejsza kryptowaluta odzyskuje też zainteresowanie mediów. Uwadze dziennikarzy nie umknął fakt, że ​​wolumen BTC w ramach Cash App od Square wyniósł 1,6 miliarda dolarów w trzecim kwartale 2020 roku, w porównaniu do 555 milionów dolarów w całym 2019 roku. Aktywność handlowa na amerykańskiej giełdzie ItBit również wzrosła po ujawnieniu, że za pośrednictwem platformy mają być procesowane usługi handlu BTC.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0