Sekretarz chińskiej partii prosi o wspieranie walut cyfrowych banków centralnych

23 listopada 2020

W swoim wystąpieniu otwierającym międzynarodowe forum, Xi Jinping wezwał światowych liderów do stworzenia zestawu standardów i zasad wspierających cyfrowe formy waluty fiducjarnej.

– Powinniśmy wspierać wiodącą rolę Narodów Zjednoczonych w tej dziedzinie i współpracować, aby wspierać otwarte, uczciwe, sprawiedliwe i niedyskryminujące środowisko dla budowania gospodarki cyfrowej – zaznaczył. – G-20 musi również omówić opracowanie standardów i zasad dla walut cyfrowych banków centralnych z otwartą i przychylną postawą oraz odpowiednio radzić sobie ze wszystkimi rodzajami ryzyka i wyzwań, jednocześnie dążąc do rozwoju międzynarodowego systemu walutowego – dodał.

Jinping wzywa również do stworzenia nowego, międzynarodowego systemu walutowego. COVID-19 napędził boom nowych technologii, nowych form biznesowych i nowych platform, takich jak 5G, sztuczna inteligencja i inteligentne miasta, a także przyspieszył rozwój gospodarki bezkontaktowej, takiej jak zakupy online, edukacja online i telemedycyna. Wszystko to otwiera nowe ścieżki wzrostu gospodarczego. Powinniśmy dostosować się do zmian i przekształcić kryzys w szansę. Możemy pogłębić reformę strukturalną i kultywować nowe motory wzrostu poprzez innowacje naukowe i technologiczne oraz transformację cyfrową. Moglibyśmy wspierać środowisko sprzyjające rozwojowi gospodarki cyfrowej, zacieśnić współpracę w zakresie bezpieczeństwa danych, wzmocnić infrastrukturę cyfrową i wyrównać szanse dla firm high-tech ze wszystkich krajów. W międzyczasie musimy stawić czoła wyzwaniom, jakie gospodarka cyfrowa stawia przed zatrudnieniem, podatkami i grupami wrażliwymi, a także dążyć do zlikwidowania przepaści cyfrowej – powiedział.

Chiny testują obecnie cyfrową wersję juana. Do tej pory 2 miliardy juanów o wartości około 299 milionów dolarów zostały wykorzystane w 4 milionach transakcji. 

W zeszłym miesiącu władze lokalne w Shenzhen przeprowadziły testy na większą skalę, w ramach których rozdały około 1,5 miliona dolarów w DC / EP pośród 50 000 lokalnych mieszkańców, aby Ci mogli je przetestować. Z kolei Bank Ludowy Chin opublikował projekt nowelizacji obowiązującego prawa bankowości centralnej, który ma na celu zalegalizowanie statusu renminbi w formie cyfrowej i zakazanie wydawania jakichkolwiek innych form tokenów cyfrowych, które mają zastąpić obieg renminbi.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0