Polygon pomaga w ochronie oceanów 

12 października 2022

Zdecentralizowana platforma skalowania Ethereum, Polygon, poinformowała o współracy z Fundacją Badań i Edukacji w zakresie Ochrony Oceanów (Ocean Conservation Exploration and Education Foundation, OCEEF) w celu promowania alfabetyzacji oceanicznej.

Jak wynika z opublikowanego komunikatu, celem współpracy jest zaoferowanie interaktywnych doświadczeń za pośrednictwem platformy zarządzania, w której uczestnicy mogą pomóc w podejmowaniu kluczowych decyzji dotyczących RV Odyssey – jednego z najbardziej zaawansowanych statków do badań oceanów na całym świecie. Użytkownicy będą mogli poznać najnowocześniejszy statek badawczy poprzez wciągające i interaktywne doświadczenia w Metaverse.

Dzięki wspólnemu projektowi użytkownicy będą mogli odgrywać kluczowe role w decydowaniu o przyszłej trasie statku, badaniu, a nawet angażowaniu się w misje na pokładzie za pośrednictwem metaverse i innych narzędzi Web3. – Wykorzystując nasze partnerstwo z firmą Polygon i jego neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla technologię jako platformę startową, będziemy używać technologii, aby zdemokratyzować dostęp do statku poprzez wiele platform Web3, a także zapewnić uczestnikom możliwość pomocy w decydowaniu o przyszłej trasie statku i badaniach – powiedział Alex Moukas z OCEEF.

Fundacja pozwoli również grupom studentów dołączyć do swoich zespołów na różne misje i nurkowania. Możliwości te zostaną udostępnione poprzez niefunkcjonalne tokeny (NFT), które pomogą w finansowania projektu. – Możliwość ułatwienia globalnego przedsięwzięcia, takiego jak to, które podejmuje OCEEF, jest bardzo pokorna. Wiem, że nasza technologia jest w stanie sprostać zadaniu dostarczenia tego typu wciągających, edukacyjnych i zmieniających doświadczenia ludzi na całym świecie powiedział Sandeep Nailwal, współzałożyciel firmy Polygon.

W kwietniu 2022 r. główny zespół Polygon zobowiązał się do stania się podmiotem nieemitującym dwutlenku węgla do końca roku i przeznaczył 20 milionów dolarów na projekty związane z klimatem.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0