Grayscale zerwało umowę z Genesis 

7 października 2022

Firma Grayscale Investments rozwiązała dwie umowy z brokerem kryptowalutowym Genesis wokół swojego Grayscale Bitcoin Trust.

Genesis nie będzie już pomagać Grayscale w dystrybucji i marketingu akcji tego ostatniego. Ponadto Genesis nie jest już autoryzowanym uczestnikiem trustu, ale nadal będzie służyć jako dostawca płynności dla Grayscale. 

Wspomniane obowiązki zostały przeniesione do Grayscale Securities LLC, spółki zależnej należącej w całości do Grayscale Investments LLC i podmiotu stowarzyszonego z Grayscale Bitcoin Trust. W przeszłości Genesis pomagało Grayscale w promocji trustu w mediach społecznościowych i przekazywaniu aktywów cyfrowych w celu utworzenia udziałów w trustach.

Wszystko wskazuje na to, że Genesis przeżywa trudny okres w czasie trwającej zimy kryptowalutowej. Na początku października 2022 r. dyrektor firmy Matthew Ballensweig poinformował, że ustępuje ze stanowiska i przechodzi do roli doradczej. Z kolei w sierpniu zrezygnował prezes przedsiębiorstwa, Michael Moro – wtedy też firma firma zmniejszyła liczbę pracowników o 20%, aby zmniejszyć koszty funkcjonowania. Wcześniej Moro potwierdził, że fundusze Genesis były narażone na nieistniejący kryptowalutowy fundusz hedgingowy Three Arrows Genesis, a jego firma macierzysta, Digital Currency Group, została zmuszona do interwencji i pomocy w zniwelowaniu części strat. 

W 2022 r. Grayscale próbowało przekształcić swój fundusz powierniczy Bitcoin w fundusz giełdowy z obrotu na rynkach pozagiełdowych. Jednak wniosek firmy został odrzucony przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, ponieważ nie wskazano w nim, w jaki sposób fundusz został zaprojektowany, aby zapobiec oszustwom i praktykom manipulacyjnym. W odpowiedzi prezes Grayscale Michael Sonnenshein złożył pozew przeciwko Komisji powołując się na niestosowanie spójnego traktowania podobnych pojazdów inwestycyjnych. Częściowo ze względu na postrzegane ryzyko procesowe akcje GBTC konsekwentnie spadają poniżej wartości ceny spot Bitcoin od 2021 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0