Microsoft wprowadza aplikacje Office 365 do Metaverse

24 października 2022

Pakiet produktów firmy Microsoftu znajdzie się w nowym zestawie słuchawkowym do wirtualnej rzeczywistości firmy Meta.

Podczas konferencji Meta’s Connect 2022 prezes Microsoftu Satya Nadella powiedział, że aplikacja do rozmów wideo Teams będzie zintegrowana z zestawem słuchawkowym Mety „Quest” i nowym produktem VR „Quest Pro”. Rozwiązanie to umożliwi użytkownikom zbieranie się w wirtualnej przestrzeni podobnej do sali konferencyjnej.

Znane aplikacje produktywne Microsoftu, takie jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook i SharePoint będą również dostępne w VR firmy Meta. Nadella dodał, że przyszła funkcjonalność będzie obejmować możliwość strumieniowania komputera z chmury Windows do zestawów słuchawkowych Meta.

Wiadomo już, że aplikacje Microsoftu do zarządzania urządzeniami mobilnymi i tożsamością na poziomie przedsiębiorstwa będą kompatybilne z zestawami Quest i Quest Pro firmy Meta.

Z kolei firmy będa mogły zarządzać i zabezpieczać zestawy VR w ich sieciach korporacyjnych, tak jak ma to miejsce w przypadku komputerów czy telefonów.

Obecnie Meta promuje swój zestaw słuchawkowy Quest Pro, pełen wielu nowych funkcjonalności, które mają pomóc użytkownikóom podczas ich wirtualnego dnia pracy. Firma twierdzi, że nowy sprzęt jest dużo bardziej komfortowy, ma lepszą wydajność i poprawioną przejrzystość z wyższą rozdzielczością w stosunku do headsetów, które wypuściła na rynek wcześniej. Quest Pro ma również mieć bardziej intuicyjne sprzężenie zwrotne na swoich kontrolerach ręcznych i coś, co nazywa się „śledzeniem ekspresji w czasie rzeczywistym” – wirtualny awatar użytkownika ma naśladować mimikę twarzy, taką jak uśmiechy i mrugnięcia swojego rzeczywistego odpowiednika.

Microsoft Teams będzie również kompatybilny z przestrzenią VR firmy Meta do spotkań biznesowych o nazwie Horizon Workrooms. Jak powiedział Mark Zuckerberg, to doświadczenie ma stać się podstawą wirtualnego biura przyszłości.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0